سه‌شنبه 03 جولای 12 | 11:45
احمد توکلی در دفاع از اعتبارنامه اش:

از مبارزه با فساد، قانون‌شکنی و رانت‌خواری دست نخواهم کشید

پس از اظهارات مخالفان و موافقان تاييد اعتبارنامه توكلي وي در عرض ۵ دقيقه به دفاع از خود پرداخت.


جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی احمد توکلی نماینده مرم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر در خانه ملت که اعتبار نامه وی تا امروز تصویب نشده بود در دستور کار جلسه نمایندگان قرار گرفت.

در جریان این جلسه دو نفر از معترضین یعنی موسوی‌نژاد و مژدهی نمایندگان دشتستان و علی ایرانپور نماینده مبارکه در اعتراض به اعتبار نامه توکلی در جایگاه قرار گرفته و صحبت کردند.

پس از آن‌ها حسین نجابت نماینده تهران و دهقانی نماینده چناران به دفاع از توکلی در جایگاه حاضر شده و صحبت کردند. پس از اظهارات مخالفان و موافقان تایید اعتبارنامه توکلی نوبت به وی به عنوان نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش مورد اعتراض قرار گرفته در جایگاه حاضر شد و در حال که ۳۰ دقیقه وقت برای دفاع از اعتبار نامه خود داشت در عرض کمتر از ۵ دقیقه با جملات کوتاه جایگاه را ترک کرد.

وی در دفاع از اعتبارنامه خود گفت: ‌ یکی از معترضین متولد ۵۴ است‌‌ همان سالی که من در زندان شاه در بند بودم به جرم دفاع از حقوق ملت و یکی دیگر متولد ۵۹ است‌‌ همان زمانی که من با هاشمی رفسنجانی و شهید رجایی در مقابل بنی صدر می‌جنگیدیم.

توکلی در ادامه تصریح کرد: ‌ من حرفی نمی‌زنم گزارش کمیسیون تحقیق را شنیدیم دوستان نیز در دفاع از من حرف زدند فقط یک نکته می‌خواهم بگویم تاکید می‌کنم من از مبارزه با فساد، استبداد قانون شکنی و رانت خواری دست نخواهم کشید و این کار را برای نجات مردم و نجات اسلام ادامه خواهم داد.

وی همچنین افزود: اتهاماتی که علیه من زده شد پاسخ نمی‌دهم چرا که می‌دانم توسط کسانی انجام شد که اهداف سوء را دنبال می‌کنند.

توکلی پس از این سخنان جایگاه سخنرانی را ترک کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.