سه‌شنبه 03 جولای 12 | 16:11
بیانیه 220 نماینده مجلس:

غرب بازنده بازی تحریم نفتی ایران است

220 نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام خصمانه اتحادیه اروپا در تحریم نفتی ایران تاکید کردند با این اقدام، بازنده این بازی کشورهای غربی هستند.


محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی متن بیانیه نمایندگان درباره تحریم نفتی ایران را توسط اتحادیه اروپا که با ۲۲۰ امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است قرائت کرد.

براساس این گزارش متن بیانیه مذکور به این شرح است:

اتحادیه اروپا در یک تصمیم غیرمنطقی و غیرقانونی و خارج از مصوبات شورای امینت سازمان ملل خرید نفت ایران را تحریم و تصمیم گرفته است آن را عملی نماید.

ما نمایندگان ملت بزرگ ایران ضمن محکوم نمودن این اقدام خصمانه اتحادیه اروپا مواضع ذیل را اعلام می‌نماییم:

۱- این تصمیم اتحادیه اروپا دشمنی با ملت بزرگ ایران تلقی می‌شود و برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ایران باقی خواهد ماند.

۲- نظام جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه حمایت ملت ایران در طول سه دهه گذشته ثابت نموده است که ضمن احترام به همه مقررات بین‌المللی به هیچوجه از حقوق قانونی و بین‌المللی خود نخواهد گذشت و زیر بار سیاست‌های سلطه جویانه قدرت‌های بزرگ نخواهد رفت.

۳- فناوری صلح آمیز هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است و در ماده ۴ عهدنامه ان پی تی به وضوح این حق به کشورهای عضو داده شده است بنابراین موضع اتحادیه اروپا در عدم استفاده جمهوری اسلامی ایران از این حق مخالفت آشکار با مقررات بین‌المللی و مردود است.

۴- ملت بزرگ ایران بار‌ها ثابت نموده است که با اتکا با ذات اقدس الهی و بهره گیری از توانمندی‌های ملی، تحریم‌ها به عنوان یک تهدید را به عنوان یک فرصت تبدیل کرده است. کاری که در سه دهه گذشته بار‌ها آن را ثابت کرده است.

۵- اتحادیه اروپا امروز به شدت درگیر مشکلات اقتصادی خویش است بداند که این گونه اقدامات خصمانه موجب می‌گردد که گرایش اقتصادی و تجاری بازرگانان و صاحبان صنایع ایران به سوی کشورهایی باشد که اقدامات خصمانه علیه ملت ایران انجام نمی‌دهند و در این بازی بازنده کشورهای غربی خواهند بود.

مجدداً اقدام خصمانه تحریم نفتی ایران توسط اتحادیه اروپا را محکوم می‌کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.