جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۴ تیر ۹۱ | ۱۴:۳۵
با وجود سپری شدن چند ماه از طرح جدی تحریم نفتی ایران و چند روز پس از شروع تحریم نفت ایران از سوی اروپا

کمیته بررسی راه‌های مقابله با تحریم نفتی هنوز تشکیل نشده است

در حالی‌که ماه‌هاست موضوع تحریم بین‌المللی نفت ایران از سوی آمریکا و اروپا به طور جدی پیگیری شده است و چند روزی است که تحریم‌ نفت ایران از سوی اروپا آغاز شده است، به تازگی «قرار شده» که کمیته‌ای مشترک میان دولت و مجلس برای مقابله با تحریم‌های نفتی تشکیل شود.


به گزارش تریبون مستضعفین در حالی‌که ماه‌هاست موضوع تحریم بین‌المللی نفت ایران از سوی آمریکا و اروپا به طور جدی پیگیری شده است و چند روزی است که تحریم‌ نفت ایران از سوی اروپا آغاز شده است، مجلس و دولت هنوز کمیته‌ی مشترک خود برای بررسی راه‌های مقابله با تحریم نفتی را تشکیل نداده اند.

بنا به گزارش روز گذشته‌ی خبرگزاری فارس «قرار شده» که کمیته‌ای مشترک میان دولت و مجلس برای مقابله با تحریم‌های نفتی تشکیل شود.

فارس هم‌چنین افزوده است: اعضای این کمیته متشکل از مسئولین وزارت نفت و اعضای کمیسیون انرژی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هستند. احتمالا حدود 3 یا 4 نفر از کمیسیون امنیت ملی و همین تعداد نیز از کمیسیون انرژی مجلس عضو این کمیته خواهند بود.

گفتنی است چند ماه قبل که اروپا خبر از تحریم نفت ایران داد، نمایندگان مجلس در یک حرکت تبلیغاتی اعلام کردند که پیش از شروع تحریم اروپا شیرهای نفت را به روی این کشورها خواهد بست که این موضوع هیچ‌گاه در دستور کار مجلس قرار نگرفت. هم‌چنین مسئولین دولتی نیز از بی‌تأثیر و کم‌اهمیت بودن این تحریم‌ها گفته بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: