چهارشنبه 04 جولای 12 | 15:30
نامه سرگشاده به ائمه جمعه:

ائمه‌جمعه! دربرابر شکم‌بارگی ظالمان ومظلومیت محرومان سکوت نکنید

«شورای مردمی حمایت از حقوق مستضعفین و مبارزه با گرانی ها» در نامه‌ای سرگشاده خطاب به ائمه محترم نماز جمعه سراسر کشور از آنها خواست تا در مقابل سوداگری سرمایه‌دارن زالوصفت و نیز سیاست‌گذاری‌ها و مدیریت‌های نادرست مسئولین سکوت نکرده و به وظیفه انقلابی خود عمل کنند


«شورای مردمی حمایت از حقوق مستضعفین و مبارزه با گرانی‌ها» در نامه‌ای سرگشاده خطاب به ائمه محترم نماز جمعه سراسر کشور از آن‌ها خواست تا در مقابل سوداگری سرمایه‌دارن زالوصفت و نیز سیاست‌گذاری‌ها و مدیریت‌های نادرست مسئولین سکوت نکرده و به وظیفه انقلابی خود عمل کنند.

متن کامل نامه بدین شرح است:

«روحانیت متعهد، به خون سرمایه‌داران زالو صفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت» امام خمینی (ره) -منشور روحانیت

ائمه محترم نماز جمعه سراسر کشور

سلام علیکم

بسیاری از شما بزرگواران به واسطه آنکه در شهرهای مختلف کشور از نزدیک با عموم مردم در ارتباط هستید از مشکل گرانی و فشارهای اقتصادی بر آن‌ها آگاه می‌باشید. و همچنین خود بهتر می‌دانید که یکی از اصلیترین دلایل مشکلات اقتصادی پیش آمده برای مردم، سوء استفادهٔ عده‌ای سرمایه‌دار زالوصفت از فضای اقتصادی کشور و ایجاد التهاب در بازارهای مختلف برای پارو کردن پول با پول است.

اتخاذ سیاست‌های لیبرال سرمایه‌داری که مجاری اقتصادی کشور را به سمت ایجاد یک‌شبه قله‌های ثروت برده است در کنار باز گذاشتن دست سوداگران و دلالان و محتکران در حیطه‌های مختلف اقتصادی کشور، موجبات گرانی و درد و رنج برای ملت مستضعف که همواره پای انقلاب ایستاده‌اند را بوجود آورده است و متأسفانه این امر با عدم جدیت دولت و سایر مسئولین در امر نظارت طی چند روز اخیر تشدید نیز گردیده است.

البته ما منکر اثرات تحریمهای دول استکباری غرب و لزوم ایستادگی ملت در برابر توطئه‌های بیگانگان نبوده و نیستیم اما بر این اعتقادیم که ضعف مدیریت و نظارت از سمت مسئولین عامل اصلی مشکلات کنونی می‌باشد و اگر اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار می‌گرفت امر به گونه دیگری رقم می‌خورد.

لذا بر شما حضرات محترم که تریبون‌های نماز جمعه را در دست دارید لازم است به حکم آنکه «خداوند از علما عهد گرفته است که بر شکم بارگی و ستم ظالمان و گرسنگی و مظلومیت محرومان و ضعیفان سکوت نکنند» درد محرومان را فریاد زده و نگذارید سیاست‌های سرمایه‌سالارانه و سوء مدیریت‌ها در کنار بازی عده‌ای منفعت‌طلب سرمایه‌های مردم را به باد دهد یا در جیب عده‌ای اندک انباشته کند که امیدواریم در رساندن مطالبه مردم به مسئولین کوتاهی نفرمایید.

همچنین انتظار می‌رود روحانیون محترمی که همواره حامی حقوق محرومان و مظلومان انقلابی بوده‌اند با توصیه‌های خود مبنی بر کاهش مصرف کالاهای غیرضروری و درکنار آن رسوا کردن سیاست‌های سوداگرانهٔ جناح‌های قدرت و ثروت در بخش‌هایی چون مسکن، ارز، طلا، محصولات کشاورزی و غیره مرهمی باشند بر درد مردم.

والسلام علی من یخدم الحق لذات الحق

شورای مردمی حمایت از حقوق مستضعفین و مبارزه با گرانی‌ها

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.