پنج‌شنبه 08 جولای 10 | 18:57

جهان در هفته‌ای که گذشت

ارتش اسرائيل اعلام كرده است كه جنگ آينده با حماس و حزب‌الله، يك جنگ درون شهري و پيچيده است و ارتش بايد براي جنگ شهري تمرين داده شود.


ملکه الیزابت پس از ۵۰ سال در سازمان ملل سخنرانی کرد
بی بی سی – ملکه الیزابت با حضور درسازمان ملل متحد برای اولین بار پس از گذشت پنجاه سال در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.
ملکه الیزابت که به عنوان رهبر جامعه کشورهای مشترک المنافع در مجمع عمومی سخن می گفت، در جریان این سخنرانی خواستار همکاری بین المللی برای مقابله با چالش های جدید در جهان از جمله تروریسم و پدیده تغییرات آب و هوایی شد. ملکه الیزابت ضمن تقدیر از اهداف و ارزش های سازمان ملل متحد برگسترش صلح، امنیت ، عدالت و مقابله با قحطی و دفاع از آزادی تاکید کرد.
ملکه الیزابت دوم پس از دیدار ازمحل مرکز تجارت جهانی در نیویورک، به نشانه احترام به کشته شدگان این حادثه تاج گلی را در این محل قرار دارد و سپس با برخی از وابستگان کشته شدگان دیدار کرد.
ملكه انگليس همچنین پس از ‪ ۳۱‬سال با پذيرش دعوت رسمي شيخ خليفه بن زايد آل نهيان رييس حكومت امارات به اين كشور سفر مي‌كند.‬

نمایش وحدت و یکپارچگی میان آمریکا و اسرائیل
اوباما: آمریکا به تأمین امنیت اسرائیل متعهد است
دویچه وله – در پی سردی روابط آمریکا و اسرائیل، این بار در سفر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن و دیدار با باراک اوباما، سران دو کشور وحدت و یگانگی خود را به نمایش گذاردند.
در کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه یک خبرنگار اسرائیلی از اوباما پرسید، او که «مدتی از نتانیاهو فاصله گرفته بوده است»، زمینه‌ی ابراز اعتماد کنونی‌اش نسبت به نخست وزیر اسرائیل در چیست؟ رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ گفت: «من در تمام اظهاراتم در طول یکسال و نیم گذشته همواره تأکید کرده‌ام که آمریکا هم‌چون گذشته نسبت به تأمین امنیت اسرائیل متعهد است». وی افزود، تا کنون نه سخنی و نه به ویژه عملی بوده است که می‌توانسته این اصل را خدشه‌دار سازد.

جایگزینی ژنرال چهار ستاره با مک‌کریستال 3 ستاره
پترائوس با کیف 33 میلیارد دلاری به افغانستان رفت
جوان آنلاین – ژنرال چهار ستاره امریکا در اولین روز از حضورش در کابل ماموریت خود را در افغانستان دشوار خواند و از همه نیروهای خارجی و همچنین نظامیان و مردم افغانستان خواست به او کمک کنند.
به گزارش «جوان»، ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده جدید نیروهای نظامی امریکا در افغانستان تنها یک روز پس از دریافت رأی اعتماد از سنا وارد افغانستان شد تا از چند و چون کار خود در این کشور جنگ زده آشنا شود.
مجلس نمایندگان امریکا برای اینکه سناریوهای پیشین تکرار نشود و این ژنرال 57 ساله بتواند سیاست‌های ‌نظامی، سیاسی و اقتصادی امریکا را با موفقیت در منطقه دنبال کند، یک بودجه ۳۳ میلیارد دلاری را برای افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان تصویب و با او همراه کرد.
در حال حاضر حدود 140 هزار نیروی ائتلاف (ناتو) در افغانستان مشغول مبارزه با شبه طالبان هستند که بیش از 90 هزار نفر از آنها نیروهای امریکایی هستند.

دستور کار امریکا برای تغییر حکومت در 50 کشور
جوان آنلاین – هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه امریکا در سفر به اروپای شرقی همه بافته‌های ‌رئیس‌جمهور امریکا را از هم باز و تأکید‌ کرد که حمایت از مخالفان سیاسی 50 کشور دنیا در دستور کار دولت امریکا قرار دارد.
هیلاری کلینتون شنبه شب طی سخنانی در سازمان جامعه دموکراسی در ورشو پایتخت لهستان به صراحت گفت که حدود 50 کشور دنیا طی 6 سال گذشته محدودیت‌های ‌تازه‌ای برای سازمان‌های ‌غیر حکومتی خود اعمال کرده‌اند ‌و دولت امریکا وظیفه دارد با بحران دموکراسی موجود در این کشور‌ها مقابله کند.
خانم کلینتون گفت: دو دهه بعد از فروپاشی کمونیسم، حاکمان این کشور‌ها بار دیگر از نیرو‌های امنیتی خشن، دادگاه های غیر مستقل و رسانه‌های خبری کنترل شده برای سرکوب سیستماتیک مخالفان سیاسی استفاده می‌کنند… ما باید با این بحران برخورد کنیم.

ارتش رژيم ‌صهيونيستي براي جنگ شهري به شبيه‌سازي روي آورد
فارس – يك روزنامه عبري زبان از شبيه سازي ارتش رژيم صهيونيستي براي جنگ شهري با حماس و حزب الله لبنان خبر داد.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه عبري زبان “معاريو “، ارتش اسرائيل اعلام كرده است كه جنگ آينده با حماس و حزب‌الله، يك جنگ درون شهري و پيچيده است و ارتش بايد براي جنگ شهري تمرين داده شود.
بر اساس اين گزارش، ارتش رژيم‌صهيونيستي به خصوص نيروي زميني اين رژيم، تمرين‌ها و مانورهاي خود را براي تمرين نيروهاي نظامي براي آمادگي در جنگ شهري بكار گرفته است و نيروهاي خود را در مكان‌هاي آموزشي تمرين مي‌دهند كه با شكل و شمايل يك شهر پر جمعيت برابري داشته باشد.

پیمان استقرار سپر موشکی در لهستان امضا شد
مهر – هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در سفر روز شنبه خود به ورشو پیمان بازنگری شده استقرار سپر موشکی این کشور در لهستان را امضا کرد.
طبق تصمیم سال گذشته دولت باراک اوباما، طرح ارائه شده از سوی دولت بوش مبنی بر استقرار سیستم موشکی دوربرد در خاک لهستان و جمهوری چک با سیستم موشکی کوچکتر دریایی و زمینی جایگزین شده است.
این در حالی است که طرح سپر موشکی آمریکا در لهستان با مخالفت جدی روسیه مواجه شده و مسکو این اقدام را تهدیدی برای امنیت ملی خود تلقی کرده است. با این حال وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این مطلب گفت: این سیستم کاملا دفاعی بوده و به سمت روسیه نشانه نرفته است، بلکه سیستمی برای دفاع از دوستان و همپیمانان ما است.

نتایج سفر مدودف به آمریکا
روسیران – پس از سفر مدودف به آمریکا برخی رسانه ها در تحلیل دستاوردهای این سفر می نویسند که جنگ سرد به پایان رسیده و مدودف روسیه را به آمریکا تقدیم کرده است.همانطور که انتظار می رفت موضوعات تجاری- اقتصادی محور اصلی مذاکرات رییس جمهوری روسیه با همتای آمریکایی اش بوده است.
توافق برای حل موضوع پیوستن روسیه به سازمان تجارت جهانی، از بین بردن موانع موجود بر سر راه صادرات گوشت مرغ از آمریکا به روسیه و امضای قرارداد خرید ۵۰ فروند هواپیمای بویینگ از جمله مهمترین “دستاوردهایی” است که شبکه تلویزیونی “کانال ۱″ روسیه به عنوان نتایج دیدار دو رئیس جمهوری اعلام می کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.