چهارشنبه 04 جولای 12 | 16:26
حجت‌الاسلام محبی

برای انتخابات ریاست جمهوری باید جبهه واحد احزاب شکل بگیرد

یک کارشناس سیاسی با تاکید بر اینکه احزاب باید از شخص‌محوری عبور ‌کنند، گفت: احزاب باید به سمتی حرکت کنند که بتوانند یک جبهه واحدی تشکیل دهند و با سازوکار مناسب، تیم آینده ریاست‌جمهوری را به مردم معرفی کنند.


حجت‌الاسلام جلیل محبی، کار‌شناس مرکز پژوهش‌های مجلس، درباره لزوم انسجام احزاب برای انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: رهبر انقلاب پیش از انتخابات و در سال گذشته بیانات مهمی را درباره ضرورت وحدت مطرح کردند که تا حدودی این امر در انتخابات مجلس محقق شد اما انشقاقی نیز در آن به‌وجود آمد.

محبی با بیان اینکه انسجام احزاب به‌دلیل اینکه آن‌ها غالباً نخبگان جامعه هستند ضروری به نظر می‌رسد، افزود: باتوجه به مسائلی همچون بیداری اسلامی در منطقه و مورد توجه بودن جمهوری اسلامی به نظر می‌رسد که گروه‌ها و جریانات سیاسی اصولگرا باید به سمت وحدت حرکت کنند و رقابت سالمی را شکل دهند طوری که اصل وحدت محقق شود.

این کار‌شناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در حال حاضر مسائل مربوط به انتخابات بیشتر از سوی افراد پی‌گیری می‌شود و احزاب زیاد به این مسئله ورود نکرده‌اند خاطرنشان کرد: بنابراین فعالیت انتخاباتی افراد به احزاب نیز کشیده شده و آن‌ها در حمایت از یک کاندیدای خاص وارد عمل شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار باشد هر حزبی به صورت جداگانه راه خود را برود به وحدت نخواهیم رسید تصریح کرد: احزاب باید به سمتی حرکت کنند که بتوانند یک جبهه واحدی تشکیل دهند و با یک سازوکار مناسب تیم آینده ریاست‌جمهوری را به مردم معرفی کنند.

محبی یادآور شد: اگر احزاب و جریانات سیاسی زیر چتر واحد اصولگرایی جمع شوند قطعاً می‌توانند از شخص محوری عبور کرده و به سمت وحدت حرکت کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.