چهارشنبه 04 جولای 12 | 18:01

در تهران چند واحد مسکونی خالی وجود دارد؟

رئيس کميسيون اقتصادی مجلس گفت: با آمار دو ميليون و۲۰۰ هزار واحد خالی در تهران نبايد وزير راه و شهرسازی برای ماليات تصاعدی۲۰۰هزار تومان خانه های خالی تعلل کند.


ارسلان فتحی‌پور،رئيس کميسيون اقتصادی مجلس ، با بیان اینکه در تهران حدود ۴ میلیون سرپرست خانوار وجود دارد، گفت: این در حالی است که تهران حدود ۶ میلیون و۲۰۰ هزار واحد مسکونی وجود دارد، که از این تعداد حدود ۲ میلیون دویست هزار واحد آن خالی است.

وی با اشاره به دو میلیون و۲۰۰ هزار واحد خالی در تهران گفت: با این میزان آمار واحد خالی در تهران چرا باید وزیر راه و شهرسازی برای مالیات تصاعدی ۲۰۰هزار تومان خانه‌های خالی تعلل کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: طرح مالیات پایه‌ای دویست هزار تومان براساس متراژ هرچه سریع‌تر اجرا و به وزارت راه وشهرسازی ابلاغ می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: با وجود این میزان واحد خالی در کلان شهر‌ها تعداد زیادی از مردم شهر تهران چادر نشین و در وضعیت بحرانی خرید اجاره مسکن به سر می‌برند.

فتحی‌پور با اشاره به اینکه قیمت مسکن در تهران ۱. ۵ برابر سانفرانسیسکو و ۸ برابر مادرید بوده است افزود: بر اساس قدرت خرید قیمت مسکن ۱۰ برابر آمریکا و ۱۴ برابر اسپانیا که، این وضعیت در تهران فاجعه بار است.

وی در ادامه توضیح داد: برای کاهش اثرات روانی در بازار مسکن و به دلیل مناسب نبودن وضعیت ساخت وساز در تهران باید میزان وام مسکن ۲۰ میلیونی را به ۱۸ تا ۱۵ میلیون تومان کاهش داد.

فتحی‌پور در ادامه اظهار داشت: با افزایش میزان وام مسکن مهر و کاهش وام خرید مسکن اثرات روانی کاهش اجاره چند برابر خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید دارندگان واحدهای خالی از سکنه بدانند که مجوز ساخت تمامی این واحد‌ها دولتی است و از نظر اقتصادی اخلال وارد کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.