چهارشنبه 04 جولای 12 | 20:45

کسینجر: سرایت انقلاب بحرین به عربستان با اعلام خبر مرگ ملک عبدالله نزدیک است

وزیر خارجه اسبق آمریکا انقلاب بحرین را برای غرب، خطر دانست و قسمت اصلی این خطر را «خاموش نشدنی بودن» این انقلاب دانست و گفت انتقال آن به عربستان با اعلام خبر شاه سعودی بسیار نزدیک است.


 هنری کسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا درباره احتمال انتقال انقلاب بحرین به عربستان بشدت هشدار داد و اذعان کرد که این انقلاب از انقلاب‌هایی است که می‌توان به طور جدی درباره آن بحث کرد.

مرآة البحرین با گزارش این مطلب، افزود: هنری کسینجر معتقد است که «از جمله انقلاب‌هایی که با جدیت می‌توان درباره آن حرف زد ولی غرب برای جلوگیری از نتایج آن توجه کافی نشان نمی‌دهد، اتفاقاتی است که در بحرین در جریان است».

بنا بر این گزارش،‌ کسینجر که در یکی از جلسات تینک تنک در مرکز بروکینگز (دانشگاه مریلند) صحبت می‌کرد،‌ و در این جلسه تعدادی از سفرای سابق [آمریکا] در منطقه خاورمیانه حضور داشتند، با ابراز شگفتی از انقلاب بحرین به اتفاقات آن اشاره کرد که «بیش از یک سال است که بیش از دو سوم مردم [بحرین] به طرز شگفت‌آوری به صورت مسالمیت‌آمیز و با شعارهای جذاب و عاقلانه» آن را ادامه می‌دهند.

این نظریه‌پرداز آمریکایی خطر انقلاب‌ بحرین برای جبهه غرب را خاموش نشدن آن اعلام کد و گفت: منبع خطر این است که این انقلاب خاموش نشدنی است و خطر انتقال آن به عربستان با اعلام مرگ ملک عبدالله بسیار بسیار نزدیک است.

کسینجر در ادامه به عربستان اشاره کرد و زنده ماندن ملک عبدالله ولو در حالت کما مانند آریل شارون نخست‌وزیر خونریز رژیم صهیونیستی را سوپاپ اطمینان بقای حکومت آل سعود در عربستان دانشت و گفت: این [زنده ماندن عبدالله ولو به صورت باقی ماندن در حال کُـما] سوپاپ اطمینان [بقای] حکومت سعودی است ولو اینکه در حالت کما باشد مانند زندگی شارون برای چندین سال به عنوان نگهبان مملک بنی اسرائیل.

این سخن کسینجر در زمانی که اخبار ضد و نقیض از مرگ شاه سعودی خبر می‌دهد، نشانی از مرگ احتمالی ملک عبدالله به شمار می‌رود یا نشان می‌دهد که شاه سعودی در آستانه مرگ است.

کسینجر در ادامه تاکید کرد که این [زنده نگاه داشتن ملک عبدالله ولو به صورت باقی ماندن در حال کما] بهترین نصیحتی است که می‌تواند به حکومت سعودی ارائه بکند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.