شنبه 07 جولای 12 | 16:25

«مصطفی معین» با عنوان «فعالیت تبلیغی علیه نظام»محکوم شد

دکتر “مصطفی معین” به دلیل انتشار مطلبی علیه نظام جمهوری اسلامی در برهه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال88 به جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شد.


وکیل دکتر «مصطفی معین»، خبر داد که وزیر علوم دولت سیدمحمد خاتمی، به دلیل انتشار یک مطلب در وبلاگ شخصی خود، از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شد‌.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی، با اعلام این خبر گفت‌: دکتر مصطفی معین در سال ۸۸ در وبلاگ شخصی خود مطلبی تحت عنوان «آسایش دوگیتی» منتشر کرده بود که در این مطلب ضمن طرح مسایل اجتماعی انتقاداتی نیز مطرح کرده بود. در این راستا پرونده‌ای در شعبه ۱۲ دادسرای انقلاب تشکیل و با صدور قرار مجرمیت، پرونده به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد‌. ‌

مصطفی معین که پیش از این تصدی وزارت علوم در دولت سیدمحمد خاتمی را به عهده داشت، در ۱۴ آذر۸۸ با انتشار مطلبی، به مسائلی چون «عدم صحت انتخابات»، «تجاوز در زندان‌ها» و «کشتار مردم در تظاهرات‌ها» تأکید کرده بود که قاضی «مقیسه»، تعابیر به‌کار رفته در این مطلب را مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام در نظر گرفته و برای او حکم ۲۰میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری صادر کرد‌. ‌

علیزاده طباطبایی اظهار کرد‌: قطعا در فرصت قانونی نسبت به حکم دادگاه بدوی اعتراض کرده و امیدوارم دادگاه تجدید نظر برای موکلم حکم برائت صادر کند‌.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: