شنبه 07 جولای 12 | 16:02

طلبه سیرجانی: پیغامم را به جوانان برسانید که تا آخر ایستاده‌ام

معتقدم بچه‌های حزب اللهی و عدالتخواه باید قدر توانایی‌ها و پتانسیلی که در آن‌ها وجود دارد و در حال هدر رفت است را بدانند. اعتقاد من این است که اگر این اتفاق بیافتد و جوانان ولایی به پا خیزند و نگذارند حرف ولایت زمین بماند، اتفاقات عظیمی در رخ خواهد داد؛ هم در داخل کشور و هم در خارج از آن…..


 حجت الاسلام والمسلمین علیرضا جهانشاهی ملقب به «طلبه سیرجانی» چند سالی ست که حرکات عدالتخواهانه‌ای را آغاز کرده و تاکنون دوبار بابت این ظلم ستیزی‌ها به زندان افتاده و از میان مسئولین کشور تنها مقام معظم رهبری در این مدت یار و یاور ایشان بوده است. حجت الاسلام جهانشاهی در جدید‌ترین حرکت خود در اعتراض به دستگیری یکی از طلاب عدالتخواه قم تحصنی را همراه با جمعی از طلاب مقابل دادگاه ویژه روحانیت قم آغاز کرده که تاکنون ادامه دارد. اما با کمال تاسف بنا به دلایلی این تحصن مورد سکوت خبری رسانه‌ها قرار گرفته و به همین سبب گفتگویی اختصاصی با ایشان صورت گرفته است که در ذیل می‌خوانید:

حاج آقا به عنوان اولین سوال دلیل تحصن اخیر شما چه بوده است؟

بسم الله الرحمن الرحیم. در چند روز گذشته یکی از دوستان عدالتخواه ما به نام محسن شیرازی را به دلایلی واهی دستگیر کردند و بعد از چند ساعت که تحقیق کردیم متوجه شدیم که این طلبه جوان با حکم دادگاه ویژه روحانیت قم بازداشت شده است. سپس برای پی گیری وضعیت این طلبه به دادگاه ویژه روحانیت قم رفتیم و پی گیر قضیه شدیم که اول انکار می‌کردند اما مشخص شد که حکم را آنان داده‌اند. پس از این رخداد ما تحصن خود را جلوی دادگاه ویژه روحانیت قم آغاز کردیم که فردای شروع تحصن ما طلبه عدالتخواه را با قید کفالت آزاد کردند. پس آزادی آقای شیرازی به دوستان خودم اعلام کردم که الان دیگر بحث دستگیری ایشان نیست و سوال ما از مسئولین دادگاه ویژه روحانیت قم این است که چرا با طلبه‌هایی که به دنبال عدالتخواهی هستند این گونه برخورد می‌کند. الان هم (چهارشنبه ۱۴ تیرماه) شش روز است که در اینجا متحصن هستیم.

چرا حرکت اخیر شما مورد بایکوت رسانه‌ها قرار گرفته است؟

من فکر می‌کنم این درخواست برخی از نهاد‌ها بوده است. زیرا قبلا هم هنگامی که خیمه عدالتخواهی در حرم حضرت عبدالعظیم برچیده شد، آن نهاد‌ها بر روی رسانه‌هایی همچون فارس، رجانیوز، نشریه راه و نشریه پنجره فشار آورده بودند و به آن‌ها تفهیم شده بود که حق ندارند خبرهای مربوط به بنده را کار کنند (این‌ها را خود خبرنگارهای این رسانه‌ها به ما اطلاع دادند).

با توجه به اینکه دوبار به دلیل حرکات عدالتخواهانه زندانی شده‌اید، آیا ممکن است این برخورد‌ها شما را از مسیری که در آن حرکت می‌کنید باز دارد؟

انشاالله که اینجور نباشد و ما در پی گیری اهداف و آرمان‌هایی که اهداف و آرمان‌های شهدا و امام شهدا بوده و مطالبات رهبر معظم انقلاب نیز می‌باشد کوتاه نیامده و مصمم‌تر از قبل مسیر خود را ادامه دهیم.

دوست داریم از زبان خود شما نحوه آزادی از زندان با پیام حضرت آقا را بشنویم.

بله بنده هنگامی که در سال ۸۷ با حکم دادگاه ویژه روحانیت به دوسال حبس محکوم شدم، در حالی که هشت ماه و هشت روز از مدت محکومیتم گذشته بود با فرمان حضرت آقا آزاد شدم و ایشان از طریق یکی از اعضای بیت پیام «شکر الله مساعیکم» را برای بنده فرستادند.

پیام شما برای جوانان عدالتخواه در سراسر میهن اسلامیمان چیست؟

خداوند سبحان فرموده‌اند که اگر بخواهم یک موعظه برای شما داشته باشم «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى» (برای خدا قیام کنید گروهی و فردی).
آیه‌ای که ذکر شد کلی ست اما معتقدم بچه‌های حزب اللهی و عدالتخواه باید قدر توانایی‌ها و پتانسیلی که در آن‌ها وجود دارد و در حال هدر رفت است را بدانند. اعتقاد من این است که اگر این اتفاق بیافتد و جوانان ولایی به پا خیزند و نگذارند حرف ولایت زمین بماند، اتفاقات عظیمی در رخ خواهد داد؛ هم در داخل کشور و هم در خارج از آن. ولی متاسفانه این جوانان قدر خود و توانشان را نمی‌دانند و به کارهای کوچک مشغول می‌شوند.

به عنوان آخرین سوال اگر به محضر آقا مشرف شوید، چه جمله‌ای به ایشان عرض خواهید کرد؟ آیا گلایه می‌کنید؟

نه اصلا هیچی نمی‌گویم. من به نظرم نباید وقت آقا را با این چیز‌ها گرفت. در پایان سلام مرا به جوانان خوب بوشهری برسانید و به پیغام مرا به آن‌ها برسانید که «تا آخر ایستاده‌ام».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.