سه‌شنبه 10 جولای 12 | 20:15

شورای‌عالی فضای مجازی تنها «هماهنگ‌کننده» است

وزیر ارتباطات، عضو حقوقی شورای‌عالی فضای مجازی، این شورا را شورایی هماهنگ کننده و نظارت‌گر می‌داند. بدین ترتیب وضعیت تغییرات آتی در سازمان ها با اما و اگرهای مختلف مواجه شده است.


مهدی اخوان بهابادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا برنامه‌ریزی‌هایی در زمینه تغییر شکل در ساختارهای فعلی وزارت ارتباطات صورت گرفته است گفت: فعلا خیر. هر گاه به آن نزدیک شدیم این موضوع را خواهیم گفت.

وی درباره این‌که آیا کلیت این موضوع را تایید می‌کند، خاطرنشان کرد: باید وظایف دستگاه‌ها دوباره بازشماری شود تا بعد درباره این موضوع تصمیم گیری شود.

اما اخوان در ارزیابی خود به عنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی درباره وضعیت عملکرد دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات عنوان کرد: نمی‌توان درباره دستگاه‌ها به طور یکسان نظر بدهیم. دستگاه‌های بسیار عالی داریم و در کنار آن‌ها دستگاه‌های متوسط و ضعیف هم وجود دارند به همین دلیل اکنون نمی‌توان نسخه‌ای کلی برای تمام بخش‌ها تهیه کرد.

اما رضا تقی‌پور، وزیر ICT کشور که خود از اعضای شورای عالی فضای مجازی است، درباره این تغییر و تحولات و احتمال به وقوع پیوستن آن‌ها به ایسنا گفت:‌ تا جایی که اطلاع دارم گفته شده است که شورای عالی فضای مجازی شورایی راهبردی است و نقش هماهنگی میان سازمان‌ها را برعهده دارد. بنابراین سازمان‌ها نقش و کارکرد خود را خواهند داشت و این شورا تنها نقشه هماهنگی بین آن‌ها را برعهده خواهد داشت و بیشتر بر انجام ماموریت سازمان‌ها نظارت خواهد کرد.

در هر حال با توجه به این صحبت‌ها به نظر می رسد فعلا باید منتظر ماند تا درنهایت گذشت زمان مشخص کند که کارکرد شورای عالی فضای مجازی در این زمینه چگونه خواهد بود و آیا ساختار سازمان‌ها دستخوش تغییر می‌شود یا خیر.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.