سه‌شنبه 10 جولای 12 | 14:58
ثريا اين هفته با بررسي اينترنت در ايران مي آيد:

چرا در ساخت و توسعه ابزار اينترنتي فارسي موفق نبوده ايم؟

برنامه تلويزيوني ثريا در شانزدهمين قسمت خود با بررسي ابعاد كمتر پرداخت شده اي از اينترنت در ايران به روي آنتن خواهد آمد: توانايي ايراني ها در ساخت و استفاده از ابزار هاي اينترنتي و به زبان ديگر ملي كردن آنها.


به گزارش تریبون مستضعفین برنامه تلويزيوني ثريا در شانزدهمين قسمت خود با بررسي ابعاد كمتر پرداخت شده اي از اينترنت در ايران به روي آنتن خواهد آمد: توانايي ايراني ها در ساخت و استفاده از ابزار هاي اينترنتي و به زبان ديگر ملي كردن آنها.

در حالي كه تقريبا تمامي امكانات استفاده از اينترنت از قبيل موتورهاي جستجو و ايميلها، غير ايراني هستند و استفاده از آنها علاوه بر آسيبهاي امنيتي در حوزه هاي مختلف فرهنگي اجتماعي و اقتصادي نيز باعث وارد شدن ضرر به كشور مي‌شود ثريا به سراغ كارشناسان، مسئولان و مردم رفته تا بررسي كند كه چرا كشور در اين حوزه هنوز فعاليت مهمي نداشته و اين انفعال ناشي از نبود توانايي هاي فني و علمي است يا علتها و ريشه هاي ديگري دارد؟

در برنامه اين هفته نمونه هاي موفقي از موتورهاي جستجوگر ايراني و همچنين ايميل هاي فارسي معرفي مي شوند كه عليرغم امكانات ساده به موقعيت هاي خوبي دست يافته اند. همچنين دوربين ثريا با نگاهي انتقادي به سراغ دانشجويان برتر حوزه IT رفته تا ببيند چرا هنوز فعاليت مهمي در فضاي وب از سوي دانشجويان كشور صورت نپذيرفته است.

گزارشي از نحوه و ميزان استفاده مردم از اينترنت، ايمل و موتورهاي جستجوگر نيز يكي ديگر از بخش ها برنامه اين هفته خواهد بود. همچنين در اين برنامه يكي ديگر از انيميشن هاي طنز و پرمخاطب برنامه ثريا در قالبي متفاوت از انيميشن هاي گذشته با عنوان چيستي اينترنت به نمايش در خواهد آمد. گزارش هايي از برخي شركت هاي حوزه IT و نمايشگاه بازي هاي رايانه اي تهران نيز از ديگر قسمت هاي برنامه چهارشنبه ثريا خواهد بود. گفتني است ميهمان برنامه اين هفته ثريا جناب آقاي انصاري معاون توسعه و مديريت شبكه سازمان فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مي باشد كه پاسخگوي سوالات مطرح در اين حوزه خواهند بود.

ثريا كاري از گروه دانش و اقتصاد شبكه اول سيما مي باشد كه هر هفته چهارشنبه شب ها حدود ساعت بيست و سه به صورت زنده از اين شبكه پخش مي شود. پايگاه اطلاع رساني اين برنامه sorayatv.ir مي باشد كه مستندها و گزارش هاي پخش شده از برنامه در اين پايگاه قابل مشاهده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.