سه‌شنبه 10 جولای 12 | 19:15

احمدی‌نژاد:‌ محال است در جامعه‌ای زنان اراده نکنند و تحولی اتفاق بیفتد

من اعتقاد دارم که در تحولات اجتماعی نقش زنان مهم‌تر، اثرگذار‌تر و ماندگار‌تر از مردان است. باور من این است که خداوند متعال ویژگی‌هایی را به زنان داده که بسیار ممتاز است و بر اساس این ویژگی‌ها، مسئولیت‌ها و ماموریت‌های بسیار سنگین‌تری برای زنان قرار داده است.


محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در اولین اجلاس جهانی زنان و بیداری اسلامی که در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شده بود، تاکید کرد: تا کرامت انسان‌ها پایمال نشود، امکان سلطه استکبارگران بر انسان‌ها ایجاد نمی‌شود و در واقع اولین کار شیطان‌ و نظام سلطه این است که انسان‌ها را از درون تحقیر کنند و کرامت و عزت را از آن‌ها بگیرند.

وی در ادامه با طرح این پرسش که «چه نیازی به بیداری و تحول داریم و کجای کار ناقص است که ما نیازمند این موضوع هستیم؟» افزود: خداوند متعال انسان‌ها را برای زندگی عزتمند و سرشار از کمال و معنویت خلق کرده است. خداوند انسان‌ها را خلق نکرده که در حقارت، تبعیض و فشار زندگی کنند، بلکه انسان را آیینه خود خلق کرده تا به مرحله خلیفةالهی برسد. خداوند انسان‌ها را خلق کرده تا در برادری، محبت و در سایه عدالت، ‌ توحید و به صورت عزتمند زندگی کنند.

رییس‌جمهور خطاب به حاضران گفت: نگاهی به وضعیت امروز جهان بیندازید؛ آیا نشانه‌ای از عزت و کرامتی که خداوند برای انسان‌ها خواسته و قرار داده است در حال حاضر مشاهده می‌شود؟ همه پیامبران آمدند که‌شان، حقیقت و کرامت انسان‌ها را احیا کنند ولی می‌بینیم که در عالم چه خبر است؟ در کجای عالم انسان‌ها عزیزند؟ در کجای تاریخ انسان طعم حقیقت انسان بودن را چشیده است؟ در واقع باید گفت از مظلوم‌ترین مظلوممان، انسان و حقیقت انسان است.

احمدی‌نژاد با اشاره به برخی گزارش‌های رسمی در عرصه جهانی خاطرنشان کرد: طبق گزارش‌های رسمی بیش از سه میلیارد انسان در فقر زندگی می‌کنند. کسانی که توانایی تامین نیازهای اولیه خود را ندارند، چگونه می‌توانند عظمت انسان بودن را تجربه کنند. عزت انسان در آزادی، کمال‌جویی و عدالت‌خواهی است. در کجای کره‌زمین انسان‌ها آزاد هستند و می‌توانند آزادانه انتخاب کنند؟ در اروپا، آمریکا یا آفریقا؟ در کجای جهان؟

وی با بیان اینکه «هدف‌گیری اصلی شیطان و طاغوت در گام اول، له کردن حقیقت انسان و کرامت انسانی است»، گفت: تا کرامت انسان‌ها پایمال نشود، امکان سلطه استکبارگران بر انسان‌ها ایجاد نمی‌شود و در واقع اولین کار شیطان‌ و نظام سلطه در راستای دستیابی به اهدافشان این است که انسان‌ها را از درون تحقیر می‌کنند و کرامت و عزت را از آن‌ها می‌گیرند. آن‌ها عظمت انسان را له می‌کنند و در نتیجه انسان تحقیر شده به هر تحقیری تن می‌دهد.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه «انسان باید با کرامت زندگی کند»، به جنگ‌ها و دیکتاتوری‌های موجود در عالم اشاره کرد و گفت: زشت‌ترین جلوه حاکمیت، حاکمیت دیکتاتوری است که در نقطه مقابل انسان‌ها و ملت‌ها قرار دارد و سرکوب‌کننده حقیقت و کرامت ملت‌ها و انسان‌هاست. وضعیت کنونی جهان، وضعی نیست که خداوند و پیامبران خواسته‌اند. انسان برای یک زندگی متعالی خلق شده و این هدف هنوز محقق نشده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه «بی‌تردید ظلمی که امروز بر انسان و حقیقت انسان در سرتاسر عالم تحمیل می‌شود، در تاریخ بی‌سابقه است»، اظهار کرد: دایره نفوذ و سلطه طاغوت‌ها، فرعون‌ها، نمرود‌ها و مستکبران قبلا محدود بود اما امروز مستکبران همه زمین و ملت‌ها را تحت سلطه خود قرار داده‌اند و داخل خانه هر خانواده در جهان حضور دارند و ظلم خود را تحمیل می‌کنند.

وی با اشاره به سلطه اقتصادی مستکبران و چپاول ملت‌ها گفت: آن‌ها به سرعت سیستماتیک این کار را انجام می‌دهند. در دوره برده‌داری یا در زمان استعمار، ظلم آشکار بود اما امروز مستکبران با شعار حقوق بشر، آزادی و دفاع از ملت‌ها و وعده یک زندگی بر‌تر، پیشرفت و توسعه سیاسی و اقتصادی، بزرگ‌ترین فریب تاریخ را به ملت‌ها تحمیل کرده‌اند.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه «برخی فکر می‌کنند که مردم اروپا و آمریکا آزاد هستند ولی اینطور نیست»، گفت: زشت‌ترین جلوه خفقان و دیکتاتوری در آمریکاست. می‌بینید که یک گروه فاسد، ‌سرمایه‌گذار و صهیونیست در پشت صحنه آمریکاست و بر ۳۰۰ میلیون جمعیت آمریکا و ملت‌های جهان حکمرانی می‌کند. کجا مردم آنجا آزادی انتخاب دارند؟ این افرادی که پشت صحنه هستند بر اساس نیاز خود تصمیم می‌گیرند که چه کسی رییس‌جمهور آمریکا شود. یک زمانی لازم است که خاورمیانه را اشغال کنند، جریان نفت، ‌سیاست و فرهنگ را در اختیار خود بگیرند، به همین خاطر می‌آیند یک چهره خشن و وحشی مثل رییس‌جمهور قبلی آمریکا را به هر ترتیب رییس‌جمهور می‌کنند و تمام اهداف و گروه‌ها از وی برای حمله به افغانستان و عراق حمایت می‌کنند تا پایگاه‌های خود را تقویت کنند و میلیون‌ها انسان را بکشند.

احمدی‌نژاد افزود: وقتی می‌بینند که چهره آمریکا در دنیا در حال مخدوش شدن است و راه برای سلطه سرمایه‌داران محدود شده است، اقدام به تغییر چهره می‌کنند، در حالی که سیاست‌‌ همان سیاست سلطه‌طلبی است و چون چهره قبلی نمی‌تواند اهداف را جلو ببرد، چهره جدید را جایگزین می‌کنند و شعار تغییر می‌دهند اما همچنان‌‌ همان سیاست را دنبال می‌کنند. حال نقش مردم در این معادلات کجاست؟

وی همچنین به وضعیت اروپا اشاره کرد و گفت: می‌بینیم در اروپا چه خبر است. آیا مردم اروپا آزاد هستند؟ من در جایی گفتم که مردم اروپا دیگر چگونه باید بگویند وضع موجود را قبول ندارند و این حاکمان را نمی‌خواهند؟ چه کاری دیگری باید انجام دهند؟ تظاهرات می‌کنند، زخمی می‌شوند، کتک می‌خورند. چه کسی فریادرس مردم اروپاست؟

رییس‌جمهور با اشاره به وضعیت آمریکای لاتین نیز اظهار کرد: مردم آمریکای لاتین تلاش می‌کنند که یک انسان آزاده را به حاکمیت برسانند ولی جریانات آمریکایی هجوم می‌آورند، ‌ ترور می‌کنند، فشار می‌آورند، آن فرد را مریض می‌کنند تا عناصر آمریکایی دوباره در صحنه بیایند.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: هرجا حاکمیت دیکتاتوری هست، بدون شک بدون اتکا به استکبار و نظام سلطه نمی‌تواند دیکتاتوری کند و مردم خود را تحت سلطه قرار دهد. در واقع بدون اتکا به بیگانگان نمی‌تواند دیکتاتوری کند. تمام دیکتاتوران امروز در جهان تحت حمایت نظام سلطه و کسانی هستند که در ظاهر شعار آزادی و دموکراسی سر می‌دهند. روشن است که وضع موجود باید عوض شود. ما نیازمند تحول هستیم و باید تغییرات سیاسی در دنیا رخ دهد و نظام سیاسی و اقتصادی در جهان تغییر کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به ایده شکل‌گیری سازمان ملل اشاره کرد و گفت: اصل ایده ایجاد سازمان ملل ارزشمند است، چراکه باید تمام ملت‌ها در اداره جهان مشارکت کنند، اما اکنون می‌بینید که سازمان ملل در دست چه کسانی است و شورای امنیت را چه کسانی اداره می‌کنند. وقتی یک ملت می‌خواهد زنجیر استکبار را از خود پاره کند و استقلال خود را حفظ کند، تمام ساختارهای بین‌المللی اعم از شورای امنیت تا بخش‌های اقتصادی و سیاسی، علیه آن هستند. این وضع باید عوض شود و قابل ادامه دادن نیست.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه «سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی، رفتنی است»، گفت: پایگاه استکبار و عامل سلطه دیکتاتور‌ها، رژیم صهیونیستی است و تا وقتی نظام سلطه و رژیم صهیونیستی باشد، ملت‌ها روی خوش و عزت را نمی‌بینند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنرانی خود در اولین اجلاس جهانی زنان و بیداری اسلامی، با بیان اینکه «مقدمه و شرط لازم برای تغییر و تحول اساسی در جهان، بیداری انسان‌هاست»، تاکید کرد: تا انسان‌ها بیدار نشوند، اتفاقی نمی‌افتد. انسان‌ها باید در همه‌جا بیدار شوند و همه‌جای عالم باید با هم اصلاح شود و اگر کسی تصور کند که اگر دور مرزهای خود را دیوار بکشد، می‌تواند در آنجا عزیز و مستقل زندگی کند، اشتباه می‌کند. این امری شدنی نیست و نظام سلطه چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه «همه جهان باید اصلاح شود و پیامبران اولی‌العزم همه برای اصلاح جهان آمدند»، ادامه داد: دین اسلام دین جهانی است و خداوند یک دین بیشتر نفرستاده است. حضرت ابراهیم، موسی و عیسی منادی اسلام بودند و همان‌طور که اشاره شد، یک دین بیشتر نیست و این دین مال همه است و پیامبر اسلام، پیامبر خاتم است. پیامبر ما، ‌ پیامبر همه ملت‌هاست، پیامبر مردم آمریکا، اروپا، بودایی‌ها و هندوهاست. پیامبر رحمةالعالمین است. قرآن فقط مربوط به مسلمانان نیست و برای تمام ملت‌ها و خطاب آن تمام انسان‌ها هستند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت بیداری، به تعریف مفهوم کلمه پرداخت و گفت: بیداری یعنی اولا بازگشت انسان‌ها به حقیقت انسان، بازگشت انسان‌ها به فطرت الهی خودشان،‌‌ همان فطرتی که جلوه خداوند است. ثانیا، بیداری یعنی تغییر دستگاه ارزشی در دل و ذهن انسان‌ها.

رییس‌جمهور با بیان اینکه «نظام سلطه برای اینکه بر ملت‌ها مسلط شود تلاش کرده که نظام ارزشی ملت‌ها را تغییر دهد»، افزود: در دنیای امروز هر کس مصرف بیشتری داشته باشد و ثروتمند‌تر باشد،شان و جایگاه اجتماعی بالاتری دارد و کسی که قدرتمند است و به هر ترتیبی بر دیگران غلبه می‌کند، عزیز‌تر است اما در اندیشه پیامبر و اندیشه دینی، هرکس تقوای بیشتری داشته باشد عزیز‌تر است. کسی که آسایش و ثروت خود را در راستای کمک به دیگران و فداکاری برای دیگران بگذارد ایثارگر‌تر است.

وی اضافه کرد: در واقع ما دو نظام ارزشی را مشاهده می‌کنیم. در نظام ارزشی استکبار، اصل بر حداکثر استفاده از لذت‌های فردی است و در نظام دوم نیز محبت، مهرورزی و کمک به دیگران و احترام به آنه اصل است. در نظام اول، همه انسان فقط در طول عمر این دنیا دیده می‌شوند اما در نظام دوم، انسان موجودی ابدی است. در نظام اول، مبنای تنظیم روابط بین انسان‌ها منافع است و در نظام دوم، مبنای تنظیم روابط محبت و ایمان است. پس‌ می‌بینیم این دو نظام ارزشی با یکدیگر متفاوت است.

احمدی‌نژاد همچنین، با تاکید بر اهمیت بیداری و با بیان اینکه «بیداری فقط مربوط به مسلمانان نیست بلکه مربوط به همه است»، گفت: در این مسیر، زنان و مردان دوش به دوش یکدیگر دارای وظیفه هستند. در اصل خلقت، انسان‌ها یکی هستند اما در تحولات اجتماعی نقش زنان و مردان متفاوت است. من اعتقاد دارم که در تحولات اجتماعی نقش زنان مهم‌تر، اثرگذار‌تر و ماندگار‌تر از مردان است. باور من این است که خداوند متعال ویژگی‌هایی را به زنان داده که بسیار ممتاز است و بر اساس این ویژگی‌ها، مسئولیت‌ها و ماموریت‌های بسیار سنگین‌تری برای زنان قرار داده است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه «هرچه هست، از دامن زن و قلب زن است»، خاطرنشان کرد: نگاه کنید هر مردی که به قله‌ای از قله‌های انسانیت رسیده مدیون مادر خود و کسی است که او را پرورش داده است. محال است در جامعه‌ای زنان اراده نکنند و تحولی اتفاق بیفتد. هر تحولی نیازمند اراده زنان است. وقتی یک زن حرکت می‌کند همسرش و فرزندانش پشت سر او حرکت می‌کنند. ما این موضوع را در ایران دیدیم و اکنون در دنیا می‌بینیم.

وی در ادامه با طرح این پرسش که «چرا خداوند ماموریت اصلی را برعهده زنان قرار داده است؟» گفت: علت آن است که زنان جلوه جمال، لطف و عشق الهی هستند. قلب زنان کانون جوشش عشق، محبت و انسانیت است و شیاطین وقتی خواسته‌اند جامعه‌ای را ساقط کنند، اول نقش زنان را ساقط کرده‌اند و زنان را از نقش اصلی خود دور و این نقش را له کرده‌اند. در اروپا موجودیت زن را له کرده‌اند و وقتی که زنان موجودیتشان له و نقششان ساقط شود، در نتیجه آن، غارت‌ها و جنایت‌ها رخ می‌دهد. بالا‌ترین ظلم رخ داده، ظلم به زنان است و در هر جامعه‌ای که زنان بیدار شده‌اند بلافاصله جامعه بیدار شده است.

به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد خطاب به شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی زنان و بیداری اسلامی، با بیان اینکه «ماموریت شما سنگین است»، ادامه داد: مبادا این ماموریت‌ را در چارچوب یک جغرافیا،‌نژاد و زبان مبحوس و کوچک کنید. مبادا کسی افق نگاه خود را محدود کند. افق نگاه‌ها در این زمینه باید جهانی باشد و تمام جهان باید اصلاح شود. اصلاح جهان، شدنی است و خداوند در این زمینه وعده داده است و باید راه درست را انتخاب کرد.

رییس‌جمهور افزود: به سایر ملت‌های اسلامی می‌گویم که حواستان باشد؛ مستکبران یک‌بار ملت‌ها را فریب داده‌اند و در دوران استعمار خیلی از کشور‌ها برای استقلال قیام کردند و استعمارگران عقب‌نشینی کردند ولی با ماهیتی جدید‌ استعماری بد‌تر از استعمار کهنه ایجاد کردند. در ظاهر، استقلال است ولی از استقلال خبری نیست. باید حواسمان باشد و نوک تیز حرکت ما علیه نظام سلطه و استکبار باشد. اگر نظام سلطه را هدف قرار دهیم، دیکتاتور‌ها که وابسته هستند فرو می‌ریزند. نوک تیز حرکتمان باید علیه رژیم صهیونیستی باشد، چرا‌که پایگاه استکبار و عامل سلطه دیکتاتور‌ها این رژیم است و تا وقتی که نظام سلطه و رژیم صهیونیستی باشد ملت‌ها روی خوش و عزت را نمی‌بینند. این‌ها باید از بین بروند. کسی تصور نکند که این کار نشدنی است، بلکه این کار شدنی است و خداوند وعده داده است.

وی خطاب به حضران اضافه کرد: خداوند شما را در این کار بزرگ تنها نگذاشته است. باید عدالت در سرتاسر جهان حاکم شود و کسی می‌تواند عدالت را به طور کامل و مطلق حاکم کند که خود عادل مطلق و در واقع وجودش عدالت مطلق باشد، یعنی از جنس پیامبران و وجودش آسمانی باشد. خداوند و تمام پیامبران چنین کسی را وعده داده‌اند. روزی که ملت‌ها تصمیم بگیرند جهان را دگرگون کنند، خداوند برای آن‌ها رهبری می‌فرستد که از جنس پیامبران، عدالت و پاکی است.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود، «با بیان اینکه باید تمام دیکتاتورهای عالم از بین بروند و جای آن‌ها را عدالت مطلق بگیرد»، ‌ گفت: خداوند وعده داده و فرموده است که فرزندی از فرزندان پیامبر اسلام در زمانی که ملت‌ها تصمیم بگیرند که برای آزادی و عدالت حرکت کنند، ظهور می‌کند و به همراه حضرت عیسی و دیگر صالحان، ملت‌ها را یاری می‌دهد.

وی خطاب به حضار ادامه داد: ماموریت مشترک ما این است که دست‌به‌دست هم بدهیم و برای نجات تمام بشریت و استقرار عدالت در تمام جهان حرکت کنیم و در این راه مرزی وجود ندارد، عرب و عجمی وجود ندارد، ‌ من و تویی وجود ندارد و تمام انسان‌های عدالتخواه کنار هم‌ و برادر هم‌ هستند.

احمدی‌نژاد در پایان تاکید کرد: بدانید که سلطه آمریکا رفتنی است. رژیم صهیونیستی هم رفتنی است و عدالت مستقر خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.