چهارشنبه 11 جولای 12 | 15:26

منابع مالی منافقین از کجا تامین می‌شود؟

با توجه به اینکه گروهک تروریستی منافقین از منابع تجاری و اقتصادی مستقلی برخوردار نیست و دائما دست گدایی به سوی نهادهای غربی دراز کرده و می‌کند هر از چندگاهی با برگزاری تجمعاتی هزینه‌های هنگفتی را صرف اعمال ضد بشری خود می‌کند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است منافقین چگونه مخارج خود را تامین می‌کند؟


گروهک تروریستی منافقین اخیرا با انتشار بیانیه‌ای ناخواسته پرده از حقایقی برداشت که نشان از تامین منابع مالی هنگفت این گروهک تروریستی از منابع آمریکایی و انگلیسی دارد.

 در بیانیه منتشر شده از سوی گروهک تروریستی منافقین آمده است؛ طی چهار ماه گذشته هزینه سوخت ژنراتورهای لیبرتی بیش از یک میلیون دلار بوده است. با این وجود جالب است که گروهک تروریستی منافقین مدعی عدم حمایت مجامع بین المللی از آنهاست و گله مندند مخارجشان را تامین نمی‌کنند!

با توجه به اینکه گروهک تروریستی منافقین از منابع تجاری و اقتصادی مستقلی برخوردار نیست و دائما دست گدایی به سوی نهادهای غربی دراز کرده و می‌کند هر از چندگاهی با برگزاری تجمعاتی هزینه‌های هنگفتی را صرف اعمال ضد بشری خود می‌کند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است منافقین چگونه مخارج خود را تامین می‌کند؟

چطور حمایتی از این گروهک تروریستی نمی‌شود ولی از سوی دیگر شاهد برگزاری تجمعات، سخنرانی‌ها و… باصرف هزینه‌های هنگفت این گروهک در کشورهایی خاص هستیم.

به عنوان مثال کمپانی آمریکایی-انگلیسی «براون لوید جیمز» که از سال ۲۰۱۱ به استخدام منافقین درآمد، تنها بابت ارائه مشاوره در ۲ ماه مه و ژوئن ۴۰ هزار دلار دریافت کرد.

این شرکت طی مدت قرارداد خود با منافقین وظیفه لابی‌گری و اجیر کردن سخنران و راه اندازی تظاهرات برای گروهک تروریستی منافقین را بر عهده داشت.

از سوی دیگر نیز یک آژانس آمریکایی به نام «هری واکر» فعالیتی مشابه کمپانی «براون لوید جیمز» را برای منافقین انجام می‌دهد و مشغول فعالیت برای منافقین، برگزاری جلسات و سخنرانی‌ها در هتل‌های مجلل و استخدام سخنران است «هوارد دین» (رئیس پیشین حزب دموکرات) نیز اعتراف کرده که وی توسط این شرکت برای سخنرانی در جلسات منافقین استخدام شده و دستمزد می‌گیرد.

شرکت «اسپیکرز قرن ۲۱» در پنسیلوانیا سخنران کرایه می‌دهد و همچنین برای لابی جهت خروج منافقین از لیست تروریستی و حمایت از مریم رجوی در آمریکا توسط شورای ملی مقاومت استخدام شده است.

گفتنی است؛ این کمپانی برای تحلیل گران یک بانک فکری در واشنگتن جهت سخنرانی در کنفرانسی در ژنو با پرداخت هزینه سفر، هتل و دستمزد ۱۰ هزار دلاری برای هر سخنران، دعوت نامه ارسال کرد.

شرکت «اکزکیوتیو اکشن» متعلق به «کن لیوینگتون» است که در عین حال عضو «کمیته سیاست ایران» (به ریاست «ریموند تن‌تر» که برای حمایت و لابی منافقین تاسیس شده) است. لیوینگتون از جنگ طلبان شناخته شده آمریکا است و تا به حال چند گزارش در محکومیت موضع رسمی آمریکا علیه منافقین ارائه داده است.

شرکت وی همچنین تعدادی تجمع و کنفرانس در حمایت از «منافقین» برگزار کرده است. این شرکت‌ها و جوامع پوششی منافقین، همچنین جمع کردن و استخدام سیاهی لشکر برای تظاهرات و گردهمایی‌های این فرقه را بر عهده دارند. مانند مناسبت‌های ۱۷ ژوئن ۲۰۱۲ در فرانسه که با پرداخت پول و سفر مجانی، تعدادی شهروند خارجی را که هیچ تناسبی با منافقین و عقاید شوم آن‌ها نداشتند صرفا به خاطر دادن پول، غذا و گشت و گذار در نقاط مختلف فرانسه اجیر کرده یا تجمع اندک اوت امسال در مقابل وزارت خارجه آمریکا که رسانه‌ها از قول شرکت کنندگان خارجی گزارش دادند که اصلا راجع به موضوع تظاهرات بی‌خبر بوده و مابه ازای دریافت پول در تظاهرات شرکت کرده بودند.

مقامات و سخنرانان استخدامی در آمریکا که همگی مجبور به اعتراف شده‌اند بابت هر سخنرانی در تجمعات مربوط به منافقین، علاوه بر هزینه‌های سفر و هتل درجه یک، پول دریافت می‌کنند؛ شامل: «جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، مایکل موکیسی دادستان کل آمریکا (۲۰۰۹-۲۰۰۷)، تام ریج وزیر امنیت آمریکا، هوارد دین رئیس پیشین حزب دموکرات، باب فیلنر نماینده کنگره آمریکا، تام تانکریدو نماینده تندروی آمریکایی و یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری ۲۰۰۸، ژنرال جیمز جونز (مشاور سابق امنیت ملی اوباما)، ژنرال وسلی کلارک، ژنرال آنتونی زینی، ژنرال هیو شلتون، ژنرال پی‌تر پیس، ژنرال جیمز کاناوی، اندرو کارد وزیر پیشین ترابری و رئیس دفتر بوش، لوئیس فری رئیس FBI در سال‌های (۲۰۰۱-۱۹۹۳)، بیل ریچاردسون وزیر بازرگانی دولت اوباما، لی همیلتون رئیس سابق کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، مایکل ریس (مشاور میت رامنی)، ادوارد رندل رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا، آنیتا مک براید فرستاده ویژه آمریکا در امور زنان در افغانستان، کراولی (سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا) و همچنین روسای سابق» سیا «جیمز وولی، پور‌تر گاس، مایکل هیدن و… هستند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که به قراردادهای سخنرانی آشناست به کریستین ساینس مانیتور توضیح داد که معمولا به هر سخنران برای یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای ۲۰ هزار دلار پیش پرداخت می‌شود و علاوه بر هزینه سفر، ۲۵ هزار دلار هم در پایان کار پرداخت می‌کنند.

علاوه بر آنچه گفته شد آگهی‌های تمام صفحه منافقین در روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست هر کدام بالغ بر ۱۷۵ هزار دلار خرج دارد. کرایه سالن‌ها و هتل‌های مجلل برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌ها بسیار هنگفت است.

برآورد شده است که هر جلسه با ۱۰ سخنران استخدامی حداقل ۵۰۰ هزار دلار هزینه در بر دارد. آنچه ذکر شد تنها مختصری از مخارج و هزینه‌های هنگفت گروهک تروریستی منافقین است. اما آنچه مهم است اینکه گروهک تروریستی منافقین رفته رفته به زمان خروج کامل از پادگان اشرف و اسکان در کمپ لیبرتی نزدیک می‌شود ولی با ادعای نداشتن منبع مالی اقداماتی انجام می‌دهد که بسیار هزینه بر است.

براین اساس می‌توان گفت این گروهک برای تامین منابع مالی‌اش علاوه بر دریافت کمک مالی مستقیم از سوی کشورهای غربی در فعالیت‌هایی نظیر پولشویی و تجارت کثیف از جمله تجارت اسلحه، تجارت انسان و… نیز نقش دارد تا با اینگونه اقدامات ضد بشری، ادامه حیات داده و مخارج و هزینه‌های سرسام آورش را تامین کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.