چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۲ تیر ۹۱ | ۱۹:۳۰

«رساله نکاحیه»؛ کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین

این کتاب مشحون از آمارهای رسمی و بین المللی و نظرات کارشناسان به ویژه «دکتر ناصر سیم فروش» متخصص ارولوژی در مورد آثار منفی وازکتومی و توبکتومی و سایر شیوه های پیش گیری از بارداری است که ذر اکثر موارد منبع مطلب مورد نظر را نیز ذکر کرده است. این کتاب ذیل مطلب يازدهم تذییلات آمار مساعدتهاى صندوق جهانى به ايران براى كنترل جمعيّت چه از لحاظ بلاعوض بودن و چه از لحاظ وام را که رقم های سرسام آوری است بررسی می کند.


تریبون مستضعفین- «رساله نكاحيه» یا «كاهش جمعيت ضربه‌‏اى سهمگين بر پيكر مسلمين» کتابی است از «علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی» که در قالب 346 صفحه توسط انتشارات علامه طباطبایی راهی بازار نشر گردیده است.

دانلود کتاب:

  رساله نکاحیه

این کتاب که حاصل سخنرانی های ایشان در رمضان المبارك 1390 هجريّه قمريّه در مسجد قائم طهران است در سال 1373 به وسیله ی ایشان تصیحیح و تکمیل شده است و در اوج اجرای سیاست های کنترل جمعیت به عنوان یک اثر اعتراضی منتشر گردیده است. این کتاب که علاوه بر مقدمه در دو فصل کلی تفسیر آیه ی «و لا یقتلن اولادهن» و «تذییلات» نگاشته شده است، با طرح این موضوع که در اسلام اجازه‌ی کشتن خود نیست چه برسد به فرزند یا دیگری و تحریم عزل در معنای ریختن نطفه در بیرون از رحم آغاز شده است و با ذکر احکام مربوط به آن و دیه و کفاره ی مرتبط با عزل و سقط جنین بجث خود را آغاز کرده است.

سپس ادامه می دهد آنچه در گناه و ديه و كفّاره سقطِ جنين مؤثّر است، همان از بين بردن جنين است در شكم مادر؛ به هر وسيله و به هر كيفيّتى كه باشد تفاوتى ندارد. خواه در اثر برداشتن چيز سنگين باشد، و خواه به واسطه خوردن دارو؛ خواه به واسطه استعمال بعضى از موادّ، و خواه به واسطه خوردن بعضى از غذاهاى حلال زياده از حدّ متعارف كه منجرّ به سقط طفل گردد. مثلًا گويند: خوردن زعفران بيش از حدّ متعارف در ابتداى حمل موجب سقط جنين مى‏شود. خواه به وسيله عمل جرّاحى باشد، و خواه به وسيله أنحاء و انواع استنشاق بعضى از گازها، و يا عبور بعضى از اقسام أشعّه‏ها كه در طبّ بكار ميرود. در هر حال سقط جنين قتل است و گناه كبيره، و از اعظم محرّمات الهيّه. اطبّاء و پزشكانى كه بواسطه عمل جرّاحى، بچّه را زنده زنده قطعه قطعه ميكنند و بيرون ميكشند، بايد در انتظار و ترقّب عذاب سخت الهى كه خلود در آتش جهنّم است بوده باشند؛ و علاوه بايد هم ديه و هم كفّاره را بدهند.
سپس بر می شمارد که عزل دو ضرر كلّى براى مرد و زن دارد. البتّه ضرر مزاجى و جسمى، غير از ضررهاى روحى‏، . أمّا درباره مرد، موجب كسالت اعصاب مى‏شود؛ و در اثر تكرار به حدّى ميرسد كه درمانش صعب مى‏گردد. أمّا درباره زن، موجب پيدايش مرضى در رحم به نام غدّه فيبْرُم و أحياناً سرطان رحم مى‏شود كه در اثر تهيّج رحم براى غذاى آن كه نطفه است، و سپس آنرا بدون غذا و گرسنه گذاردن پيدا مى‏شود.

سپس با تمسک به آیه های أَ لَمْ نَجْعَلِ الْأَرْضَ كِفاتاً (25) أَحْياءً وَ أَمْواتاً (26) از سوره ی المرسلات از کفایت زمین برای حمل جمعیت بسیار بیشتر سخن گفته و ضرورت برنامه ریزی برای ازدواج بعد از بلوغ به گونه ای که عدم منافات تحصیل علم با ازدواج را تبیین می کند. سپس با اشاره دادن به مخالفت با وازکتومی از سوی امام، آقا و مرحوم اراکی و اکثریت مراجع، ضرورت قطع این سیاست را مطرح کرده و از انتخاب ایران به عنوان مسئول کنترل جمعیت در منطقه، تصویب قانون مجرومیت فرزند چهارم از امتیازات دولتی در مجلس، انجام رایگان بدون اطلاع و توضیح برگشت ناپذیری عمل جراحی پیش گیری از بارداری سخن می گوید.

وی با ذکر این که تونس اولین دفتر جمعیت زنان در منطقه و سیاست کاهش جمعیت را پی گرفته از نقش نهادهای آمریکا در پی‌گیری این سیاست درجهان پرده بر داشته و نقش آژانس رشد و توسعه بين المللى آمريكامشهور به (A. S. U I D) يا مؤسّسه آژانس همكارى آمريكائى كه هزينه تمامى طرح‌هاى كاهش جمعيّت در كشورهاى اسلامى را به عهده دارد. باث فايندر (Path Finder) كه وسائل جلوگيرى از باردارى را توليد كرده و در دسترس زنان قرار مى‌‏دهد و با آژانس همكارى آمريكائى نيز همكارى مي‌نمايد. طرح‌هائى در مورد فاصله انداختن بين زايمان‌ها مشهور به ام. بى. اس كه از جانب آژانس همكارى آمريكا پشتيبانى مي‌شود. اين مؤسّسه به پخش وسائل جلوگيرى از باردارى در كشورهاى اسلامى مى‌‏پردازد و فعلًا فعّاليّت شديدى در اردن دارد. هم چنین نقش‌آفرینی سازمان‌هاى بين المللى‏ و سازمان‌هائى كه در زمينه سياستهاى جمعيّتى (كنترل جمعيّت) مشغول به فعّاليّتند سازمان بهداشت جهانى، سازمان تغذيه و كشاورزى بين المللى (فائو)، سازمان فرهنگى (يونسكو) و شوراى جمعيّتى  را متذکر شده و از توزیع انبوه وسایل بارداری به صورت رایگان اعلام خطر می کند.

اتخاذ سیاست های حمایت از زایمان، شورای بررسی اوضاع جمعیتی کشورهای اسلامی، موسسات تشویق ازدواج سریع و ارائه ی تسهیلات به جوانان مسلمانان و استفاده از سرمایه ی ملی نفت برای ایجاد خانه های کوچک برای جوانان در معرض ازدواج را پیشنهاد می دهد. و این نکته مهم را یاد آور می شود که توصیه های پیامبر به رشد جمعیت در زمان رفاه نیست در زمان عسرت است.

سپس از قول «پل ارسنج» از دانشگاه استانفورد آمريكا در توصيه‏ای به دولت آمريكا مى‏‌گويد كه: آمريكا بايد با تمام قوا و با استفاده از فشارهاى مالى و سياسى از افزايش جمعيّت در كشورهاى ديگر جلوگيرى نمايد، حتّى در كشورهاى كم جمعيّت آفريقاى شرقى، چون اين سرزمين‏هاى بكر و با صفا بايد به عنوان تفريح گاه ساكنين شهرهاى آلوده به صنعت ما حفظ شود.

وی با اشاره به سیاست های معکوس بین یهودیان و در اسراییل می‌گوید در تورات بیان شده است: «با زاد و ولد، روى زمين را بپوشانيد.» ازدواج نكردن، و نيز با وجود استطاعت مالى و جسمى، بچّه دار نشدن، در مرام يهود گناه شمرده مي‌شود. تنها جائى از جهان كه كنترل زاد و ولد، و شعارهاى «فرزند كمتر، زندگى بهتر» تحقّق نمى‏‌يابد و نخواهد يافت، اسرائيل است. اساساً پذيرفته شده كه هر عائله بايستى حدّاقل چهار بچّه داشته باشد. ميزان حقّ اولاد پرداختى به كارمندان زياد است و بچّه زياد موجب كاهش انواع و اقسام ماليات‌ها مى‏‌شود. حتّى كارمندان بازنشسته‏‌اى كه داراى فرزند بيشترى هستند، حقوق بازنشستگى بيشترى مى‌‏گيرند.

این کتاب مشحون از آمارهای رسمی و بین المللی و نظرات کارشناسان به ویژه «دکتر ناصر سیم فروش» متخصص ارولوژی در مورد آثار منفی وازکتومی و توبکتومی و سایر شیوه های پیش گیری از بارداری است که ذر اکثر موارد منبع مطلب مورد نظر را نیز ذکر کرده است. این کتاب ذیل مطلب يازدهم تذییلات آمار مساعدتهاى صندوق جهانى به ايران براى كنترل جمعيّت چه از لحاظ بلاعوض بودن و چه از لحاظ وام را که رقم های سرسام آوری است بررسی می کند.

وی خانواده سلطنتى انگلستان، شركت‏هاى چند ملّيّتى بزرگ نفتى، و مؤسّسه راكفلر را تأمين پی گیری بعضی از این سیاست ها دانسته و معتقد است نه تنها تبليغات، بلكه چماق صندوق بين المللى پول و بانك جهانى نيز بود كه به صورت شرائط مدّ نظر اين مؤسّسات براى اعطاى اعتبار را بر سر جهان سوم  وارد می کند. و اضافه می‌کند با إعمال سياست‌هاى ضدّ جهان سوّمى، چنين وانمود كنند كه گويا علّت اصلى معضلات امروز جامعه بشرى، افزايش جمعيّت در جهان سوّم است كه منابع غذائى را محدود مى‏كند، امكان شغل يابى را به حدّاقلّ مى‏رساند، رفاه را به صفر مى‏رساند، و انسانها را به زير خطّ فقر مى‏‌كشاند، حال آنكه امروزه بهتر مي‌توان دريافت كه اين تبليغات مبتنى بر آمار و اطّلاعات غلط و اغراق‏‌آميز بوده كه يكى از عمده‌‏ترين اهداف آن، ايجاد انحراف افكار عمومى جهان از جريان غارت منابع و ثروتهاى جهان سوّم توسّط قدرتهاى سلطه‏‌گر و افزايش سياست‌هاى‏ نظامى‏‌گرى در جهان است كه باعث شده ملّت‏‌ها به این روز دچار شوند.

وی در بخش های پایانی این اثر که همراه با لحن وعظ گونه خطاب به مردم و مسئولین نوشته شده است ، وازکتومی و توبکتومی را مصداق واضح تغییر در خلق الله می داند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: