جمعه 13 جولای 12 | 18:36
در مراسم اختتامیه چهل و هشتمین دوره جشنواره منطقه ای فیلم انجمن سینمای جوان ؛

شمقدری: امروز ایران بهشت فیلمسازان است

جواد شمقدری معتقد است که سینما گران ایرانی امروز باید قدر نعمت انقلاب اسلامی را بیش از پیش بدانند.


جواد شمقدری ریئس سازمان سینمایی در مراسم اختتامیه چهل و هشتمین دوره جشنواره منطقه‌ای فیلم انجمن سینمای جوان گفت: به دلیل همت والا و خلاقیت نسل جوان و با نعمت انقلاب اسلامی این فرصت مهیا است و این فرصت مغتنم است. او تاکید کرد قدر این نعمت را بدانیم و با استفاده از فن آوری موجود در این دوره به مهارت‌های لازم دست یابید. امروز ایران بهشت فیلمسازان است

وی ادامه داد: امروز یک سینماگر باید سه نکته را بداند اول آنکه بداند سینما چه ماهیتی دارد و به چه کاری می‌آید. هنوز عده‌ای از این موضوع بی‌بهره‌اند و بحران‌های ایجاد شده و هجمه‌ها علیه سینما به دلیل همین موضوع است.

دوم اینکه هنرمند و به خصوص یک فیملساز باید دغدغه و دل مشغولی داشته باشد و گرنه هنرمندان قابلیت هنری و خلاقانه نخواهد داشت. البته سینمای غرب دغدغه نفسانی و امیال و تمناهای بشری ایجاد می‌کند ولی دغدغه ما توجه به کمال و قطعا تعالی بشر است.

شمقدری افزود: سینماگران باید از فرهنگ و تمدن خود بیشتر بدانید و سینما گر ایرانی باید از مقاومت، فرهنگ، مردم، انقلاب ایران، اسلام عزیز بیشتر بداند.

وی با یادی از مرحوم استاد حمید سمندریان گفت: وی هنرمندی بی‌حاشیه بود. برای سمندریان کارش مهم بود و فقط روی آموزش و اجرای تئا‌تر تمرکز می‌کرد. شمقدری با بیان این نکته که سمندریان حتی یک فیلم ساخته اما سینما را ادامه نداده افزود شایداو معتقد بوده باید در‌‌‌ همان عرصه‌ای که فعال است متمرکز باشد.

معاون وزیر خطاب به هنرمندان حاضر در این مراسم گفت: هنمرند سینما باید بر روی اثر خود متمرکز باشد همانند یک مینیاتور که به تک تک نقاط کارش متمرکز است شما هم برروی تک تک فریم‌های اثر خود متمرکز باشید.

وی تاکید کرد: هنرمند وقتی همراه مردم باشد و در مسیر آرمانهای خود باشد، می‌تواند جاودانه شود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.