یکشنبه 06 سپتامبر 09 | 13:23

هدف اغتشاشات تضعیف ولایت فقیه بود

اعترافات ابطحي و عطريانفر حاكيست كه خاتمي، فاتح، مهدي هاشمي رفسنجاني، تاج‌زاده، موسوي خوئيني‌ها و بهزاد نبوي معتقد به يكسره كردن كار بر مبناي تضعيف يا حذف ولايت فقيه، بازگشت اصلاحات به قوه اجرايي، سقوط اصولگرايي و مهار رهبري بودند


سرلشکر جعفری؛ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سرلشکر جعفری؛ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

اگرچه حوادث پس از انتخابات و سوءاستفاده‌هایی که از اعتقاد مردم به تاثیرگذاری رأی‌شان شد، موجب شد روزهای تاریکی در بایگانی حافظه ملت ثبت شود اما به اعتقاد صاحبنظران، جهت‌گیری‌های برخی خواص در آن برهه و تاثیر آن بر شکل‌گیری حوادث ناگوار، این دستاورد بزرگ را به همراه داشت که اقدامات پشت پرده و اهداف ابراز نشده نمایان شود. اعترافات دستگیرشدگان حوادث اخیر هرچند در طرف مقابل پاسخی جز تکذیب نداشت اما به نظر می‌رسد، بیان برخی موضوعات؛ آن هم از سوی نزدیکان سران جریان ناراحت، بسیار قابل تامل باشد. اظهارات سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس نیز که برخی اعترافات دستگیرشدگان و اظهارات محفلی چهره‌های سرشناس جریان دوم خرداد را دربر داشت؛ بسیار قابل توجه است. این عضو شورایعالی امنیت ملی در اظهاراتش بخشی دیگر از تلاش‌های برنامه‌ریزی‌شده برای انجام کودتای مخملین در کشورمان را با استناد به اعترافات جدید برخی افراد سیاسی تشریح کرد.
سرلشکر جعفری در ابتدا اینگونه به اعترافات متهمان اشاره کرد: «بعضی آقایانی که چند وقتی است دستگیر شده‌اند، اعترافاتی داشته‌اند که به صراحت اعلام می‌کنند، در گذشته نیز بحث براندازی دنبال می‌شده، اما به شکل دیگر. فرمانده کل سپاه، بلافاصله مفهوم جدید براندازی را تبیین و در این باره اظهار داشت: وقتی حرف از براندازی به میان می‌آید به آن معنایی که آمریکایی‌ها در گذشته می‌گفتند و امروز جرأت بیان آن را ندارند، نیست، بلکه منظور همان است که به اصطلاح «تغییر رفتار جمهوری اسلامی»‌ خوانده می‌شود. یعنی تغییر جهت‌گیری‌های اصلی انقلاب و عدول از اصول و آرمان‌های انقلاب که هدف آمریکایی‌ها نیز، اکنون همین است». سردار جعفری پس از بیان این جملات، بار دیگر به موضوع اعترافات، بازگشت و در پاسخ به ادعای برخی افراد که سخنان متهمان در دادگاه بویژه اظهارات ابطحی را بر اثر فشار و زور خوانده بودند، گفت: «این افراد مدعی، چاره‌ای ندارند جز اینکه دروغ بگویند. آقای ابطحی در مدتی که در زندان بود با خروج از جوی که دیگر بر او حاکم نبوده و دور شدن از دوستان خود، با بحث آزاد، تحولی در او به وجود آمده و این سخنان را گفته است. البته ایشان روزی بیرون خواهد آمد و آن موقع نیز می‌توانید درباره استدلال‌های وی اظهارنظر کنید؛ چراکه دانستن حق مردم است و مردم باید بدانند». وی در ادامه سخنان خود به طور مستند به برخی از سخنان افراد اصلاح‌طلب اشاره کرد که آنها هدف اصلی خود برای پیروزی در انتخابات را تضعیف
«ولایت فقیه» عنوان کرده و اینگونه گفته‌اند:
آقای سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها در بهمن 87 اینگونه می‌گوید: ما باید بیاییم و توان بگذاریم تا به هر قیمتی رهبری را از تخت پایین بکشیم. او باید بفهمد که این مملکت آنطور نیست که ایشان هر جور بخواهد به هر سمت بکشد. خاتمی و یارانش اکنون کلی تجربه دارند.
آقای ابطحی در اعترافات خود می‌گوید: «خاتمی و فاتح و مهدی هاشمی رفسنجانی می‌گفتند، برنده شدن در این انتخابات خیلی با انتخابات گذشته فرق می‌کند. در این صورت جریان اصولگرا و رهبر دیگر نمی‌توانند سرشان را بلند کنند و این به معنای یکسره کردن کار است، یعنی رسیدن به یک نظام با ولایت فقیه بسیار ضعیف شده یا بدون ولایت فقیه، جا بیفتد. اعتراضات در انتخابات کاملا برنامه‌ریزی شده بود».
آقای خاتمی در بهمن 87 می‌گوید: «اگر در این انتخابات احمدی‌نژاد سقوط کند، عملاً رهبری حذف می‌شود، اگر به هر قیمتی و به هر شکلی اصلاحات دوباره به قوه اجرایی بازگردد، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهد داشت. سقوط اصولگرایی به معنای پایان اقتدار رهبری تلقی می‌شود و با شکست اصولگرایان، باید قدرت رهبری را مهار کرد».
آقای بهزاد نبوی می‌گوید: «باید سعی کنیم احمدی‌نژاد را کاندیدای رهبری معرفی کنیم که اگر شکست خورد، رهبری شکست خورده باشد. ما یک بار این کار را در خرداد 76 انجام دادیم که ضربه سنگینی بود و بسختی از جا بلند شدند، اکنون باید ضربه نهایی را به رهبری بزنیم. برای محدود و پاسخگو کردن قدرت، باید از بالاترین نقطه و قدرت شروع کرد».
آقای عطریان‌فر اعتراف می‌کند، آقای تاج‌زاده در انتخابات می‌گفت: «اگر بتوانیم ببریم، با تجربیاتی که در این سال‌ها کسب کرده‌ایم، براحتی می‌توانیم رهبری را مهار کنیم. شاید تنها کسی که کودتای مخملین در ذهنش کاملا تئوریزه شده بود و بدون آنکه اسمش را بیاورد، همان ایده‌ها را مطرح می‌کرد، آ‌قای تاج‌زاده بود».
آقای ابطحی درباره هدف اصلاحات می‌گوید: «هدف اصلاحات، حذف عنوان ولایت فقیه و رهبری دینی و تغییر حاکمیت انقلابی و دینی به حاکمیت عرفی و
سکولار است».
سردار سرلشکر جعفری، عضو شورایعالی امنیت ملی، سپس به نقل از ابطحی استراتژی‌های اصلاحات را اینگونه بیان كرد: «1- دین ستیزی، یعنی بی‌توجهی و غیرارزشی معرفی کردن دینداری و دینداران 2- رواج بی‌بند و باری که مهم‌ترین شکل آن بی‌تفاوت کردن دختران و پسران نسبت به رابطه با یکدیگر بوده است 3- حذف نمادهای دینی و انقلابی. ابطحی می‌گوید، سعی می‌شد در جلسات، کم‌کم عکس حضرت امام و رهبری حذف شود». وی اضافه کرد: ابطحی خصوصیات اصلاح‌طلبان را نیز اینگونه عنوان می‌کند: «نخست غرب باوری. بی‌هویتی اصلاح‌طلبان در سیاست خارجی شاخص‌ترین وجه آنها بود. آنها از هیچ دریوزگی‌ای برای جا انداختن خود در مقابل غرب فروگذار نبودند و حاضر به اجرای ظالمانه‌ترین تقاضاهای غرب بودند». به گفته فرمانده کل سپاه پاسداران، ابطحی دیگر شاخصه اصلاح‌طلبان را آلوده شدن به فسادهای مالی عنوان می‌کند و می‌افزاید: «ریشه همه مشکلات، همین موضوع بود». سردار جعفری در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه استمرار انقلاب یعنی تحول دائمی و روز به روز به سوی خوبی‌ها، تصریح کرد: «‌امروز، تهدید علیه انقلاب از تهدیدات سخت به سمت تهدیدات نرم بویژه در ابعاد فرهنگی و سیاسی تغییر ماهیت داده است و اگر این موضوع مورد توجه ما قرار نگیرد، ممکن است این انقلابی که حاضر بودیم برای آن تمام هستی خود را بدهیم، براحتی و از طریق دیگر از بین برود». عضو شورایعالی امنیت ملی «تشخیص دشمن و شناخت تهدیدات امروز» را «بسیار سخت» توصیف کرد و با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم گفت: «بزرگ‌ترین حادثه در طول تاریخ انقلاب که می‌توانست محتوای انقلاب را تهدید کند، همین حوادث اخیر بود که در قالب انتخابات بروز کرد». وی افزود: «برخی از به کار بردن واژه‌های انقلاب رنگین و کودتای مخملین ناراحت می‌شوند اما باید بدانیم همین اتفاقات در بسیاری از کشورها در بستر انتخابات و دموکراسی صورت گرفت و از آن نتیجه هم گرفتند». فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در گذشته افراد ضد انقلاب و مخالفان استمرار راه حضرت امام (رض) کمتر توان سوء استفاده از مقاطع انتخابات را داشتند، اظهار داشت: «برخی آقایان به صراحت در اعترافات خود اعلام کردند، این اهداف در گذشته نیز به شکل دیگری دنبال می‌شد». سردار سرلشکر جعفری با بیان اینکه حوادث اخیر، موضوع ساده‌ای نبود، گفت: «این اتفاقات از ماه‌ها قبل طراحی شده بود و حتی در گفتار دشمنان نیز اعلام می‌شد، به دنبال تغییر رفتار در جمهوری اسلامی هستند که این تغییر رفتار به معنای همان عدول از مبانی انقلاب اسلامی است».

  1. muhammad
    26 سپتامبر 2009

    جانم فدای ساه پاسداران.
    عاشقان بی ادعای وطن.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.