شنبه 14 جولای 12 | 08:47
نماینده مردم ارومیه در مجلس:

صداو سیما نگذارد رسانه‌های بیگانه تریبون مردم شوند

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: به جای آنکه تریبون رسانه‌های بیگانه مشکلات جامعه ما را مطرح کنند، صدا و سیما باید در انتشار اخبار درست و واقعی، همت کند و قضایا را تجزیه و تحلیل کند.


نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس نهم با اشاره به نقش صدا و سیما در اطلاع رسانی در رابطه مشکلات مردم گفت: اخیرا صدا و سیما و مخصوصا شبکه دو سیما در انعکاس مشکلات اجتماعی مردم خوب عمل می‌کند اما این کافی نیست و به جای آنکه تریبون رسانه‌های بیگانه مشکلات جامعه ما را مطرح کنند، صدا و سیما باید در انتشار اخبار درست و واقعی، همت کند و قضایا را تجزیه و تحلیل کند.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین مشکلات مردم ما گرانی است و بیشترین موضع گیری را در ارتباط با حل مسئله گرانی داشته‌ایم اما دولت سرو سامانی به اوضاع مردم نمی‌دهد و متاسفانه رسانه‌های خارجی به این مسائل می‌پردازند.

وی گفت: دولت باید خدمات اجتماعی را به مردم ارائه کند و در این زمینه بر اساس برنامه و با استفاده از نظر کار‌شناسان اجتماعی عمل کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه رفتار مسئولین به گونه‌ای است که مسائل را سیاسی می‌کنند و معتقدم مسائل اجتماعی نباید سیاسی شود و لازمه این امر توجه بیشتر به نظر کار‌شناسان است.

نماینده ارومیه با اشاره به بحرانی شدن وضعیت دریاچه ارومیه گفت: اگر دولت مشکل دریاچه ارومیه را حل نکند مردم این شهر، کوچ خواهند کرد و ارومیه خالی از سکنه خواهد شد.

وی ادامه داد: هزینه احیای دریاچه ارومیه یک میلیارد دلار است و دولت اگر بخواهد برای همه مردم ارومیه خانه بسازد هزاران میلیارد دلار باید هزینه کند اما با هزینه یک میلیارد دلاری برای این دریاچه از کوچ کردن مردم جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: طوفان شن و نمک که ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه رخ خواهد داد، مردم استان را با بیماری‌هایی چون سرطان و بیماری تنفسی مواجه خواهد کرد و دولت به سرعت باید با این موضوع مقابله کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.