یکشنبه 15 جولای 12 | 11:39

خودسوزی یک اسراییلی در اعتراض به نابرابری‌های اجتماعی

یک معترض اسرائیلی در اعتراض به هزینه های بالای زندگی و سایر مسائل اجتماعی، خود را در تلاویو به آتش کشید.


یک معترض اسرائیلی در طول یک تظاهرات به مناسبت اولین سالگرد ایجاد «موجی از تظاهرات» که در این کشور به علت هزینه‌های بالای زندگی و سایر مسائل اجتماعی صورت پذیرفت، خود را به آتش کشید.

میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس گفت این مرد در شب شنبه در طول یک تظاهرات در تل آویو بر روی خود مایع قابل اشتعال ریخت و خود را به آتش کشید. او سپس برای درمان سوختگی‌های جدی بدنش، به یک بیمارستان برده شد.

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل فیلمی از این مرد که آتش گرفته بود نشان داد. مردم اطراف وی نیز، تلاش می‌کردند که آتش را خاموش کنند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داد که این مرد از خود نامه‌ای در صحنه به جا گذاشته بود که در آن گفته بود: دولت اسرائیل حقوق مرا از من دزدیده است من را در حالیکه درمانده شده‌ام به حال خود‌‌ رها کرده است.

او همچنین طبق گزارشات، دولت را برای تحقیرکردن و گرفتن حقوق فقرا و دادن آن به ثروتمندان مقصر شناخته است.

موارد خودسوزی به عنوان شکلی از اعتراض در اسرائیل نادر هستند و مشخص نیست چه چیزی باعث شد که این مرد خود را شعله ور کند.

در سال ۲۰۰۵، یک زن نیز در اثر سوختگی ناشی از خودسوزی فوت کرد. او خود را در اعتراض به عقب نشینی اسرائیل از نوار غزه و ترک خانه‌اش، خود را به آتش کشیده بود.

معروف‌ترین مورد اخیر خودسوزی در خارج از اسرائیل، در تونس روی داد که در آن جوان میوه فروشی به نام محمد بوعزیزی خود را در دسامبر ۲۰۱۰ به آتش کشید و زمینه ساز قیامهای مردم عرب منطقه و در نتیجه از بین رفتن حاکمان دیکتاتور آن‌ها شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.