یکشنبه 15 جولای 12 | 12:31

موج جدید بیکاری در منطقه یورو در راه است

براساس جدید‌ترین گزارش سازمان جهانی کار، ۸۸۰ هزار نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مورد فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی و استثمار کار اجباری قرار می‌گیرند، با این حال احتمال دارد تا ۴ سال آینده تعداد بیکاران در منطقه یورو به ۲۲ میلیون نفر افزایش یابد.


سازمان جهانی کار (ILO) در جدید‌ترین بررسی خود از وضعیت کار اجباری و استثمار نیروی کار در اتحادیه اروپا، اعلام کرد: با توجه به تخمین‌های جدید و منحصر به فرد ILO در قاچاق انسان و کار اجباری در اتحادیه اروپا، ۸۸۰ هزار نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کار اجباری می‌پردازند.

بر پایه این گزارش، این آمار برابر با ۱. ۸نفر در هر ۱۰۰۰ساکن اتحادیه اروپا است. تخمین‌های صورت گرفته نشان می‌دهد ۷۰ درصد از آمار یاد شده صرفا در بخش کار اجباری مورد استثمار قرار می‌گیرند.

همچنین این بررسی نشان می‌دهد که زنان ۵۸ درصد کل قربانیان کار اجباری در اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهند. موارد بسیاری از استثمار افراد برای کار اجباری توسط شهروندان اتحادیه اروپا گزارش شده است. قربانیان دیگر کار اجباری از تعداد ۸۸۰ هزار نفر از آسیا، آفریقا، آسیای مرکزی و جنوب شرقی اروپا هستند.

ناحیه مرکزی و جنوب شرقی اروپا و کشورهای مستقل مشترک المنافع منطقه با بیشترین میزان شیوع از کار اجباری مواجه هستند.

همچنین سازمان بین المللی کار پیش بینی کرد که تعداد بیکاران در منطقه یورو در ۴ سال آینده از ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به حدود ۲۲ میلیون نفر برسد افزایش یابد؛ مگر اینکه سیاست‌ها به شیوه‌ای هماهنگ در این منطقه از جهان تغییر کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.