یکشنبه 15 جولای 12 | 16:44

تحصیل دربریتانیا و هزینه‌هایش

شهریه دانشجویان کار‌شناسی ارشد در دانشگاه‌های خارج از اتحادیه اروپا بسیار متغیر است. با این حال شهریه سالیانه دوره‌های تحصیلی در بریتانیا در رشته‌های مختلف تحصیلی از ۷ هزار تا ۳۳ هزار پوند متغییر است.


اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی در بریتانیا امتیاز بالایی محسوب می‌شود، اگرچه مسائل مالی مرتبط می‌تواند باعث ایجاد نگرانی شود، با این حال با تحصیل در بریتانیا انتخاب‌های زیادی برای دانشجویان در سراسر جهان فراهم می‌شود.

اگر شما قصد اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی در بریتانیا را دارید، نیازمند لحاظ شرایط بسیاری خواهید بود. به عبارت دیگر شهریه برای دانشجویان کار‌شناسی ارشد خارج از اتحادیه اروپا بسیار متغیر است. اما شهریه سالیانه دوره‌های تحصیلی در بریتانیا در رشته‌های زیر به شرح ذیل می‌باشد: هنر، جامعه‌شناسی و دوره‌های تجربی۷ هزار پوند تا ۱۳ هزار پوند، دوره‌های آزمایشگاهی ۱۰ هزار پوند تا ۲۴ هزار پوند، مدیریت بازرگانی ۱۰ هزار پوند تا ۳۳ هزار پوند و بیشتر.

سوای بر شهریه آموزشی شما باید خود را به آژانس کنترل مرزی بریتانیا معرفی کرده و ثابت نمایید که توانایی پرداخت شهریه دوره‌های اولیه و هزینه زندگی را داشته باشید. آژانس کنترل مرزی بریتانیا اطلاعات به روز درباره تنظیم گذرنامه را به شما خواهد داد.

اگر نیازمند دریافت کمک‌ مالی در تحصیلات خود هستید، باید قبل از خارج شدن از کشورتان اقدام نمایید. این اقدام از قبیل ملاقات وزارت آموزشی در کشورتان یا نزدیک‌ترین دفتر سفارت بریتانیا به خودتان خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.