سه‌شنبه 17 جولای 12 | 10:00
مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام کشور مطرح کرد:

۱۰ هزار یتیم بدون حامی در کشور

مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام کشور، گفت: از ۲۷۵ هزار نفر از ایتام زیر پوشش کمیته امداد، حدود ۱۰ هزار نفر بدون حامی هستند.


رضا نوروزی جعفری، مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام کشور،شمار ایتام زیرپوشش این نهاد را ۲۷۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: حدود ۱۰ هزار نفر از این تعداد بدون حامی هستند.

 وی گفت : بیش از هشت هزارو ۵۰۰ نفر از این ایتام بدون حامی، مربوط به استان‌های خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: از این تعداد یتیم در سطح کشور حدود هشت درصد آن‌ها افراد زیر هفت سال سن، ۳/۲۴درصد بین هفت تا ۱۲ سال و۵۰درصد بین ۱۲ تا ۱۸ سال و مابقی نیز بالای ۱۸ سال سن هستند.

نوروزی جعفری با بیان اینکه از این تعداد حدود ۵۳درصد آن‌ها دختر و ۴۷درصد پسر هستند، افزود: از این تعداد ۴۹درصد شهری و ۵۱درصد روستایی‌اند.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۵۱ درصد میانسال و۱۰ و نیم در صد دارای مدرک فوق لیسانس هستند.

مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد کشور گفت: اکنون۵۶۵ هزارحامی درکشور حمایت ایتام را برعهده دارند.

وی سرانه پرداخت ماهانه به هر یتیم را توسط حامیان۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: ۷۹ درصد حامیان، یک یتیم و مابقی بیش از یک یتیم را تحت حمایت دارند.

مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد کشورگفت: سال گذشته در طرح اکرام ایتام حدود۱۴۲ میلیارد تومان برای حمایت و پشتیبانی مالی به یتیمان و خانواده‌های نیازمند جذب شد.

وی بر توانمندسازی، خودکفایی و استقلال خانواده‌ها و افراد یتیم تاکید کرد و افزود: تاکنون افزون بر دو هزار یتیم در سطح کشور خودکفا شده‌اند و مستمری آن‌ها از سوی کمیته امداد قطع شده است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.