سه‌شنبه 17 جولای 12 | 12:40
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

قوه قضائیه از واردات کالاهای مشابه توليد داخل جلوگيری کند

قوه قضائیه می‌تواند بعنوان یک نهاد نظارتی، بر ورود کالاهای خارجی که نمونه آن‌ها در داخل هم تولید می‌شود نظارت داشته باشد تا کمترین هزینه و ضرر به تولید کنندگان داخلی که با شرایط سخت فعلی روزگار می‌گذرانند، وارد شود.


 نادرقاضی‌پور،نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، خواستار نظارت قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور بر روند واردات کالاهایی شد که مشابه آن‌ها در داخل کشور تولید می‌شوند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی گفت: متاسفانه از سوی دولت تا کنون هیچ کار و فعالیت شاخصی در راستای حمایت از هدف‌گذاری امسال صورت نگرفته است و این مساله با گذشت ۵ ماه از آغاز سال، امری عجیب به نظر می‌رسد.

وی افزود: در همین راستا قوه قضائیه می‌تواند بعنوان یک نهاد نظارتی، بر ورود کالاهای خارجی که نمونه آن‌ها در داخل هم تولید می‌شود، نظارت داشته باشد تا کمترین هزینه و ضرر به تولید کنندگان داخلی که با شرایط سخت فعلی روزگار می‌گذرانند، وارد شود.

این نماینده مجلس، قانونگذاری از سوی مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از شعار امسال را یکی دیگر از راهکارهای موجود عنوان و خاطرنشان کرد: مجلس می‌تواند روند حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی را سرعت بخشد و با تصویب قوانین مورد نیاز، حمایت از کارگران، کارفرمایان و بخش‌های دخیل در تولید ملی را تسهیل کند.

قاضی‌پور، برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس، بررسی قانون بودجه سال ۹۱ و فعالیتهای مربوط به آغاز کار مجلس نهم را عاملی برای کم کاری قوه مقننه در راستای حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی عنوان کرد.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم، عدم تبلیغات کالای خارجی و همچنین افزایش کیفیت کالای تولید داخل را از مهم‌ترین راهکارهای حمایت از تولید ملی عنوان و تاکید کرد: اگر بتوانیم روندی ایجاد کنیم که طی آن، افزایش کیفیت کالای داخلی را به دنبال داشته باشد، حمایت از تولید ملی رنگ و بوی جدی تری به خود می‌گیرد و در این زمان با کاهش تبلیغات کالاهای خارجی و همچنین تشویق مردم به خرید کالای داخلی می‌توانیم در بلند مدت، از کار، تولید و سرمایه ایرانی حمایت ویژه‌ای کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.