سه‌شنبه 17 جولای 12 | 15:44

اتوبوس‌هایی که برای حمایت از رییس دانشگاه آزاد آمدند

بنا بر مشادهدات پیش از آغاز مراسم دانشجویان با ۱۵ دستگاه اتوبوس برای انتقال دانشجویان و کارمندان دانشگاه وجود داشت و این در حالی است که از سوی مسئولان دانشگاه عنوان شده بود که حضور دانشجویان به صورت خودجوش صورت گرفته است.


دیدار امروز فرهاد دانشجو، رئیس دانشگاه آزاد با تشکل‌های دانشجویی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران با حاشیه‌هایی همراه بود.

ساعت۴۰: ۱۱دقیقه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد از سراسر کشور با شعار «حسین حسین»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «مرگ بر منافق و… وارد سالن شدند.

دانشجو نیز همراه با سایر دانشجویان به سردادن شعار پرداخت دانشجویان ورودی با خود پرچم‌هایی با نام «یامهدی ادرکنی»، «الله اکبر» و… به همراه داشتند.

این دانشجویان شعار دادند: صبر و فساد و تبعیض دکتر ما به پا خیز.

نکته جالب این بود که با وجود اعلام قبلی حضور دانشجویان در جلسه، فرهاد دانشجو اعلام کرد که این حضور غیر منتظره و پرجوش بوده و این نشان دهنده اتحاد میان کارمندان و دانشجویان است.

دانشجو گفت: برای من باعث افتخار است که امروز بین کارمندان و دانشجویان هستم.

این گفته‌ها در حالی است که اتوبوس‌های حامل دانشجویان از صبح در محل همایش حضور داشتند.

همچنین یکی از فعالین دانشجویی در این مراسم با تعریف و تمجید از فرهاد دانشجو گفت: ما به این می‌بالیم که دیگر پول شهریه‌هایمان خرج ستاد تبلیغاتی و انتخاباتی نخواهد شد.

همچنین این دانشجو با اشاره به اطمینان خاطر تشکل‌های دانشجویی گفت: ما تشکل‌ها به این معتقدیم که با حضور حزب الله و بسیج در مدیریت دانشگاه آزاد دیگر نگران نخواهیم بود.

وی در پایان صحبت‌های خود اعلام کرد که پرچم امام حسین (ع) که از کربلا آورده شده به دکتر دانشجو تقدیم می‌گردد.

به نظر می‌رسید برای دانشجویان در این مراسم هیچ‌گونه برنامه‌ای تدارک دیده نشده بود اما برای حضور آن‌ها و به شکل خاص برنامه‌ریزی از قبل صورت گرفته بود.

چند تن از دانشجویان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد که در مراسم نخستین نشست کمیته مشاوران دانشگاه آزاد حضور یافته بودند اعلام کردند از چندی پیش برای حضور آنان در این مراسم برنامه‌ریزی شده و با خرج دانشگاه آزاد در مراسم حضور یافته‌اند.

این دانشجویان پس از پایان مراسم متنظر دیدار با فرهاد دانشجو که قول این دیدار را قبلا به آنهاد داده بودند، بودند و هدف حضور خود را دیدار تشکل‌ها با رئیس دانشگاه آزاد می‌دانستند.

مسئولان برگزاری این همایش تعدادی از دانشجویان را که با اعتراض به روند برگزاری مراسم فریاد مرگ بر منافق سر داده بودند، از سالن خارج کردند.

این دانشجویان در اعتراضات خود اعلام کردند که از ۲ روز پیش تاکنون در راه بوده و به آن‌ها قول دیدار داده شده است اما مسئولین برگزاری اجازه هیچ گونه دیدار با رئیس دانشگاه آزاد را به این دانشجویان نداده‌اند.

نکته جالب اینکه نماینده فرهاد دانشجو در تشکل‌های دانشجویی – سیاسی دانشگاه آزاد که هماهنگ کننده حضور دانشجویان در مراسم بود به همراه رئیس دانشگاه از سالن مراسم خارج شد.

بنا بر مشادهدات پیش از آغاز مراسم دانشجویان با ۱۵ دستگاه اتوبوس برای انتقال دانشجویان و کارمندان دانشگاه وجود داشت و این در حالی است که از سوی مسئولان دانشگاه عنوان شده بود که حضور دانشجویان به صورت خودجوش صورت گرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.