سه‌شنبه 17 جولای 12 | 15:45

نامه سازمان کنفرانس اسلامی به رییس جمهور میانمار

دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی رفتارهای خشونت آمیز صورت گرفته علیه مسلمانان در ایالت اراکان را محکوم کرده و از همگان خواست تا در برابر چنین مساله ای سکوت اختیار نکنند.


«اکمل الدین احسان اوغلو» دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی رفتارهای خشونت آمیز صورت گرفته علیه مسلمانان در ایالت اراکان را محکوم کرده و از همگان خواست تا در برابر چنین مساله ای سکوت اختیار نکنند.

به همین منظور احسان اوغلو دو بیانیه صادر کرد که یکی از آن ها خطاب به رییس جمهوری میانمار «تین سین» و دیگری به رهبر جبهه ی معترض «اونگ سان سو کی»، دارای جایزه صلح نوبل، نوشت شده بودند.

وی در این دو بیانیه بر ضرورت پذیرش مسوولیت جهت رعایت حقوق دموکراتیک مسلمانان و توقف خشونت علیه آنها تاکید کرد.

احسان اوغلو همچنان به تلاش های خود در زمینه ی دعوت از جامعه ی بین الملل در دفاع از مسلمانان میانمار ادامه می دهد.

وی در این راستا در دیدار با مسوولین کشور چین از آنها خواست تمام تلاش های خود را در جهت کمک به مسلمانان میانمار به کار گیرند. دلیل چنین تقاضایی این است که دولت چین دارای روابط عمیق با میانمار است.

علاوه بر آن، از مجموعه ی بزرگی از سازمان های جهانی فعال در زمینه ی حقوق بشر و کشورهای بزرگ به خصوص ایالات متحده ی آمریکا خواست تا به مسلمانان میانمار کمک کنند.

بر اساس گزارش پایگاه الاولوکه، احسان اوغلو همچنین با شیخ «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه ی امارات متحده ی عربی نیز درمورد دعوت از کمیته ی حقوق بشر سازمان ملل به تشکیل جلسه ی ضروری با موضوع بررسی وضع مسلمانان اراکان گفت و گوهایی انجام داد.

انتظار می رود رهبر مسلمانان اراکان از مقر رییس سازمان همکاری های اسلامی دیدار نماید و با مسوولین سازمان در این باره گفت و گوهایی صورت گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.