شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ تیر ۹۱ | ۱۶:۱۳

فیلم زندگی‌نامه پدر سینمای مقاومت ساخته می‌شود

پیتر گرین‌اوی؛ نویسنده و کارگردان به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد فیلمی سینمایی از زندگی کارگردان شهیر شوروی، سرگی آیزن‌اشتاین خالق آثار ماندگاری چون «اکتبر»، «رزمناو پوتمکین» و «ایوان مخوف» بسازد.


پیتر گرین‌ا‌وی در جدیدترین پروژه سینمایی خود در سال جاری فیلم زندگی‌نامه سرگی آیزن‌اشتاین؛ کارگردان صاحب نام روسی را می‌سازد.

پیتر گرین‌اوی؛ نویسنده و کارگردان فیلم های سینمایی «غرق شدن‌های متعدد» (Drowning by Numbers)، «آشپز دزد، همسرش و عاشق او» (The Cook the Thief, His Wife & Her Lover) و «کتاب بالینی» (The Pillow Book) به تازگی اعلام کرده است که در جدیدترین پروژه سینمایی خود قصد دارد در سال جاری فیلم زندگی‌نامه سرگی آیزن‌اشتاین؛ کارگردان مطرح و برجسته روسی را بسازد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، گرین‌اوی در مصاحبه اخیر خود اظهار کرده است که عنوان این فیلم سینمایی «آیزن‌اشتاین در گواناخواتو» (Eisenstein in Guanajuato) است و این فیلم سینمایی که داستان آن در دهه 1930 میلادی رخ می دهد، اقامت سرگی آیزن‌اشتاین در ماه های نوامبر و دسامبر در مکزیک را به تصویر می کشد.

این کارگردان بریتانیایی درباره این فیلم سینمایی گفت: گواناخواتو نام شهری با معادن نقره است که آیزن‌اشتان در اوایل دهه 1930 میلادی از آن مکان بازدید کرده است.

همچنین گرین‌اوی در ادامه نیز اظهار کرد: دلیل من برای ساخت این فیلم سینمایی این است که من برای مدت خیلی خیلی زیادی یکی از تحسین کنندگان آیزن‌اشتاین هستم. اکنون فرصتی به وجود آمده است که من به نوعی به او ادای احترام کنم.

گرین‌اوی که در سال 1988 میلادی برای ساخت فیلم سینمایی «غرق شدن‌های متعدد» موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان جشنواره فیلم کن شده است، پیش از این ساخت فیلم های سینمایی مطرح و برجسته دیگری مانند «شکم یک آرشیتکت» (The Belly of an Architect) و «کتاب‌های پروسپرو» (Prospero`s Books) را برعهده داشته است.

فیلم های سینمایی «رزم‌نام پوتمکین» (Battleship Potemkin)، «کهنه و جدید» (Old and New) و «الکساندر نوسکی» (Alexander Nevsky) نیز از جمله آثار برجسته ای هستند که پیش از این سرگی آیزن‌اشتاین ساخت آن ها را برعهده داشته است.

آیزن‌اشتاین در تاریخ 23 ژانویه سال 1898 میلادی در منطقه ای از امپراطوری روسیه که اکنون کشور لیتوانی است متولد شده است و روز 11 فوریه سال 1948 میلادی نیز در موسکو از دنیا رفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: