سه‌شنبه 17 جولای 12 | 17:14

مجموعه سه جلدی«ادبیات انقلاب» منتشر می‌شود

دبیر ربع قرن کتاب دفاع مقدس از اثر جدیدش با عنوان «ادبیات انقلاب» یاد کرد که در آن به تحلیل ساحت‌ها و قلمروهای شعر انقلاب پرداخته است و افزود: این کتاب در قالب سه جلد و ۱۵۰۰ صفحه منتشر خواهد شد.


محمدرضا سنگری، دبیر ربع قرن کتاب دفاع مقدس درباره آخرین کتابی که در دست نگارش دارد، اظهار کرد: «ادبیات انقلاب» عنوان این اثر است که نگارش آن را از یک سال گذشته آغاز کرده‌ام و پیش‌بینی می‌کنم که نگارش آن دو تا سه سال زمان نیاز داشته باشد.

به گفته این مدرس دانشگاه تهران، نزدیک به ۳۰۰ صفحه از این کتاب را آماده چاپ کرده‌ام و در حدود ۲۰۰ صفحه از آن را نیز اخیراً نوشته‌ام. پیش‌بینی می‌کنم این اثر در قالب ۱۵۰۰ صفحه منتشر شود.

سنگری با اشاره به اینکه اثرش در قالب دو یا سه جلد منتشر خواهد شد، ادامه داد: این کتاب به تحلیل ساحت‌ها و قلمروهای شعر انقلاب می‌پردازد که به کوشش انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: به منظور تدوین جامع‌ترین کتاب پژوهشی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی، همه حوزه‌های پژوهشی این گونه ادبی را مورد بررسی قرار دادم تا دانشگاهیان به عنوان طرحی بزرگ از آن استفاده کنند و بتوانند با ادبیات انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند.

وی ادامه داد: بخش شعر این طرح پژوهشی، به پایان رسیده و حوزه ادبیات داستانی آن در حال تکمیل است. همچنین بررسی حوزه‌هایی همچون خاطره، زندگی‌نامه، زندگی‌نامه داستانی، گزارش، سفرنامه و یادداشت در حوزه انقلاب اسلامی را به این طرح اضافه خواهم کرد تا این بخش‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

داور جشنواره‌ شعر دفاع مقدس تصریح کرد: جامع‌ترین کتاب پژوهشی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی، صلای پژوهشی به جامعه دانشگاهی و به منظور اندیشیدن در این حوزه است که هم اکنون عنوانی برای آن انتخاب نکرده‌ام.

وی گفت: جامع‌ترین کتاب پژوهشی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی تا پایان سال ۹۱ به اتمام خواهد رسید و ممکن است در بیست‌ و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.