چهارشنبه 18 جولای 12 | 09:45
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران عنوان شد:

کاروان‌های بشردوستانه به سمت میانمار گسیل شوند

بسیج دانشجویی دانشکده‌ی حقوق پیشنهاد می‌کند در راستای کمک به مردم مظلوم و ستمدیده ی میانمار پتانسیل‌های انسان دوستانه ملت ایران و سایر مسلمانان و مردم آزاده، از سراسر نقاط جهان تجمیع و سازماندهی شده و کمک‌های آن ها در قالب کاروان بشر دوستانه به سمت میانمار گسیل شود.


به گزارش تریبون مستضعفین در پی کشتار بی‌رحمانه اقلیت مسلمان در میانمار (برمه) بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ضمن بیانیه‌ای بر لزوم «حرکت کاروان بشر دوستانه» به سوی میانمار تأکید کرد.

متن کامل این بیانیه که نسخه‌ای از آن به تریبون مستضعفین ارسال شده است را در ادامه می‌خوانید:

وسَیَعلَمُ الذین َظلموا اَیّ مُنقلب یَنقلبون

در حالی که رسانه‌های جهان این روز ها مشغول بزرگنمایی مسائل سوریه هستند متاسفانه در هفته‌ی اخیر خبری رسانه‌ای شد که در آن‌ تصاویری از کشتار وحشیانه ی مسلمانان میانمار بود که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و خواب را از چشمانش می‌رباید‌.

جای تعجب دارد که در قرن بیست و یکم و زمانه ای که داعیه ی حقوق بشر و انسان‌دوستی سازمان‌های بین المللی، گوش جهانیان را کر کرده است مردمانی به شیوه‌ی حمله های وحشیانه‌ی قوم مغول و تاتار کشته می‌شوند، به زنان آن‌ها تجاوز می‌شود، سر از بدن‌هایشان جدا می‌گردد، زنده زنده سوزانده می‌شوند خانه و کاشانه‌ی‌شان به آتش کشیده می‌شود و اموالشان غارت می‌گردد.

از آن جایی که در هر کجای جهان و نسبت به هر ملتی با هر مذهبی، ظلمی اتفاق بیفتد مذموم و محکوم است جای سوال دارد که داعیه‌داران حقوق بشر و آن هایی که هم اکنون در مسائل گوناگون از کاهی کوهی می‌سازند چرا چشم و دهان خود را به روی این کشتار بی‌رحمانه و فجیع بسته اند؟ مگر نه این است که حقوق بشر به همه‌ی انسان‌ها تعلق دارد؟

حنای بی‌رنگ آن ها دیگر نزد ملت‌های محروم و مستضعف جهان رنگی ندارد چرا که بر همگان روشن است که هرجا به مسلمانان و انسان‌های مظلوم ظلمی روا داشته شود سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی داعیه‌دار حقوق بشر سکوت می‌کنند و در پناه سکوت آن ها کشتارها ادامه می‌یابد. خاطره‌ی سکوت ننگین این سازمان‌ها در دوران هشت سال جنگ تحمیلی علیه ملت انقلابی ایرن و کشتار وحشیانه‌ی مسلمانان بوسنی و هرزگوین و مسئله‌ی فلسطین و غزه و کشتار مردم در لبنان، عراق و افغانستان و فرقه‌ی داوودیه در آمریکا و از همین دست رویدادها که زبان و قلم آدمی از بازگو کردن آنها قاصر است؛ از اذهان ملل مظلوم جهان پاک نخواهد شد.

امروز بر همگان روشن است که دیگر با چند بیانیه‌ی بیهوده و توخالی دیپلماتیک کاری از پیش نخواهد رفت و دردی از دردهای جامعه‌ی بشری برطرف نمی‌شود بلکه آن چه می‌تواند به کمک مردم مظلوم میانمار بیاید اقداماتی عملی و عملیاتی خواهد بود. لذا بسیج دانشجویی دانشکده‌ی حقوق پیشنهاد می‌کند در راستای کمک به مردم مظلوم و ستمدیده ی میانمار پتانسیل‌های انسان دوستانه ملت ایران و سایر مسلمانان و مردم آزاده،  از سراسر نقاط جهان تجمیع و سازماندهی شده و کمک‌های آن ها در قالب کاروان بشر دوستانه به سمت میانمار گسیل شود.

شایسته است مردم و دانشجویان مسلمان ایران و سایر کشورهای جهان اسلام در ماه مبارک رمضان در مساجد و دانشگاه‌ها اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی نمایند، تا به وسیله ی این کاروان به دست مسلمانان ستم دیده میانمار برسد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.