پنج‌شنبه 19 جولای 12 | 15:10

گفته بودیم نمی‌خواهیم ویترین انتقادپذیری بنیاد شهید باشیم

کمیته دانشجویی پیشنهاد کرد که بنیاد شهید پیش از شروع هر کاری و پس از نهایی شدن طرح، ضمن انتشار جزئیات طرح خود، فراخوانی برای دریافت نقدها و پیشنهادات فعالان فرهنگی، کارشناسان دفاع مقدس و تشکلهای دانشجویی صادر نماید که متأسفانه آقای نعمتی همانند عمده پیشنهادات مکتوب، هیچ پاسخ روشنی به این درخواست نداد.


به گزارش تریبون مستضعفین فعالان دانشجویی منتقد طرح تخریب و یکسان‌سازی مزار شهدا در آذربایجان شرقی ضمن ارائه‌ی گزارشی از جلسه‌ با مسئولین بنیاد شهید استان اظهار کرد که این جلسه به نتیجه خاصی نرسید.

احد صادقی، نماینده کمیته دانشجویی نقد و بررسی طرح ساماندهی گلزار شهدای استان آذربایجان شرقی گفت: روز سه شنبه اولین جلسه ی حضوری کمیته دانشجویی با مدیرکل بنیاد شهید استان به مدت 2 ساعت و نیم برگزار شد.

وی ادامه داد: ما چند روز پیشتر، متن پیشنهادی مکتوب و مصور خود را که قریب به 40 صفحه که شامل نقدها، الگوها و راهکارهای پیشنهادی بود به بنیاد شهید تحویل داده بودیم و انتظار داشتیم که مسئولان بنیاد شهید با مطالعه کامل این متن در جلسه حاضر شوند تا در کوتاهترین وقت به حداکثر نتیجه برسیم.

این فعال دانشجویی افزود: متأسفانه جلسه آنطور که انتظار داشتیم پیش نرفت و بسیاری از مباحث مسئولان بنیاد شهید تکراری بود و بجز بیان برخی کلیات، تقریباً هیچ بحث مصداقی دقیقی روی پیشنهادات مکتوب ما صورت نگرفت. صادقی ادامه داد: قرار شده است که کمیته دانشجویی جلسات مفصل تر و با زمان بیشتری با بنیاد شهید داشته باشد تا نظرات دو طرف به سمت همگرایی پیش برود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید بر عکس آنچه مسئولان کشوری می گویند با نادیده گرفتن مخالفت خانواده های شهدا مصمم به شروع اجرای طرح است خاطرنشان کرد: کمیته دانشجویی پیشنهاد کرد که بنیاد شهید پیش از شروع هر کاری و پس از نهایی شدن طرح، ضمن انتشار جزئیات طرح خود، فراخوانی برای دریافت نقدها و پیشنهادات فعالان فرهنگی، کارشناسان دفاع مقدس و تشکلهای دانشجویی صادر نماید که متأسفانه آقای نعمتی همانند عمده پیشنهادات مکتوب، هیچ پاسخ روشنی به این درخواست نداد.

نماینده کمیته دانشجویی نقد و بررسی طرح ساماندهی گلزار شهدای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: علی رغم اینکه نمایندگان کمیته در جلسه بارها گوشزد کردند که اصلاً دوست ندارند ویترین انتقادپذیری بنیاد شهید باشند اما متاسفانه باز هم دیدیم که بنیاد شهید در سایت خود اعلام کرده است که دانشجویان در این جلسه تا حدی قانع شدند و نگرانی هایشان برطرف شد.

نماینده کمیته دانشجویی با اشاره به اینکه چطور ممکن است در جلسه ای که تنها کلیات مطرح شد و در شرایطی که هنوز بنیاد شهید پیشنهادات مکتوب دانشجویان را دقیقاً بررسی نکرده است دانشجویان قانع شده باشند، افزود: از نظر ما هنوز هیچ نتیجه ای در بحث ها حاصل نشده است و نگرانی های ما همچنان به قوت خود باقیست و باید منتظر اعلام زمان جلسات آتی از طرف بنیاد شهید بود.

صادقی در نهایت با اعلام اینکه ما بر این باوریم هنوز بنیاد شهید حاضر نشده است ذهنیت و قضاوت منفی خود در مورد نیت منتقدین را کنار گذاشته و به مطالعه نظرات ایشان بپردازد گفت: یکی از مصادیق مدعای ما آن است که وقتی منتقدین از سنگ مزار شهیدی در قزوین اسم می برند که وصیت کرده است به جای نامش، روی سنگ مزار بنویسند: «مشتی خاک به درگاه الهی»، منظور ما این است که نمی شود و نباید به اسم بهسازی وصایای شهدا و جملاتی را که خودشان خواسته اند روی مزار نوشته شود حذف نمود، اما برداشت بنیاد شهید از این نکته آن است که منتقدین می گویند چرا در جریان بهسازی اسم این شهید روی مزارش نوشته نشده است!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: