چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۳۱ تیر ۹۱ | ۱۴:۲۱

زمین‌های کشاورزی ۸ ماه پیش به قطری‌ها واگذار شد!

در حالی برخی مسئولان وزارت جهادکشاورزی از درخواست اجاره زمین‌های کشاورزی ایران توسط دولت قطر ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند که یک مقام مسئول در سفارت قطر اعلام کرد در حدود ۸ ماه پیش این زمین‌ها از ایران اجاره شده است!


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران اخیرا در نامه‌ای به مدیریت جهادکشاورزی شهرستانهای تابعه، از آمادگی تجارقطری برای سرمایه گذاری در ایران از طریق اجاره بلندمدت زمین‌های زراعی در بخش کشاورزی خبر داده و تاکید کرده است: متقاضیان باید تا ۱۵ مردادماه سال جاری برای اعلام درخواست مشارکت خود با قطری‌ها فرصت دارند.

همچنین از متقاضیان خواسته است که مشخصات مربوط به زمین‌های کشاورزی (زمین، ساختمان، تاسیسات زیربنایی، نحوه تولید، وضعیت آبی و..) را به مدیریت صدور پروانه‌های سازمان جهادکشاورزی استان تهران اعلام کنند. براین اساس، نسبت به اهمیت موضوع پیگیریهایی انجام شده که در ادامه می‌خوانید.

 یک مقام مسئول در سفارت قطر، درخصوص اجاره زمین‌های کشاورزی ایران، اظهارداشت: این کار به سفارت ربطی ندارد و از طریق سایت www. aqarct. com انجام می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: شما چرا خبر‌ها را آنقدر دیر می‌خوانید، چون زمینهای مورد نیاز درحدود ۷ تا ۸ ماه پیش از ایران اجاره شده است!

این مقام مسئول همچنین درخصوص محل جغرافیایی زمین‌های اجاره شده، ضمن ابراز بی‌اطلاعی گفت: از محل دقیق این زمین‌ها خبر ندارم ولی فقط می‌دانم که از تهران با هواپیما به آنجا می‌روند.

 اظهارات این مقام در سفارت قطر درحالی است که هم اکنون مسئولان وزارت جهادکشاورزی از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند و واگذاری بلندمدت زمین به کشورهای دیگر را مغایر قانون می‌دانند، البته آن‌ها تصمیم گیری دراین رابطه را به بررسی چارچوب قوانین در وزارت اقتصاد محول می‌کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: