یکشنبه 22 جولای 12 | 11:13

«عرفان‌های جادویی» در شماره جدید سپیده دانایی

سپیده دانایی در پرونده این شماره به موضوع «عرفان های جادویی» پرداخته است. عرفان حلقه، قانون جذب، وین‏ دایر، اکهارت ‏توله، یوگا، اشو، کوئلیو، دالایی لاما، سای بابا، عرفان سرخ‏پوستی و… اسامی هستند که امروزه زیاد به گوش می‌خورند و در میان مردم و اغلب جوانان جایی برای خود باز کرده‌اند. اما این اسامی یا بهتر بگوییم آیین‌های عرفانی نوین چه هستند؟ وجه مشترک آنها چیست؟ هدف آنها چیست؟ چه تفاوت‌هایی با عرفان اسلامی دارند؟


به گزارش تریبون مستضعفین شماره مردادماه سپیده دانایی با محوریت بررسی «عرفان‌های جادویی» و هم‌چنین مطالبی خواندنی پیرامون ازدواج و همسران جوان و بررسی روانشناختی فیلم «خوایم می‌آد» منتشر شد.

سپیده دانایی در پرونده شماره 57 تیرماه به موضوع «عرفان های جادویی» پرداخته است. عرفان حلقه، قانون جذب، وین‏ دایر، اکهارت ‏توله، یوگا، اشو، کوئلیو، دالایی لاما، سای بابا، عرفان سرخ‏پوستی و… اسامی هستند که امروزه زیاد به گوش می‌خورند و در میان مردم و اغلب جوانان جایی برای خود باز کرده‌اند. اما این اسامی یا بهتر بگوییم آیین‌های عرفانی نوین چه هستند؟ وجه مشترک آنها چیست؟ هدف آنها چیست؟ چه تفاوت‌هایی با عرفان اسلامی دارند؟ پرونده این شماره ماهنامه به این سوالات و مشخصه های آیین های عرفانی نوین پرداخته است.

گزارشی از یک جلسه عرفانی و گفت و گو با یکی از پیروان سابق عرفان های نوین از دیگر مطالب پرونده است.

در بخش دیگر این ماهنامه «شکاف نسلی جوانان با والدین» و «مشاوره پیش از ازدواج» در بخش روزگاری جوانی، «اختلافات مالی بین همسران» و «نگهداری رازهای خانه» در بخش همسران جوان، «طلاق در دوران عقد» و «هنجارهای فرهنگی طلاق در کشور پاکستان» در بخش مدیریت طلاق از جمله مقالات این شماره هستند.

مقالات «سپردن کودکان به مادربزرگ‌ها» و «اختلاف والدین در تربیت بچه‌ها» نیز پیشنهادها و راهکارهایی را برای والدین جوان مطرح کرده است. مقاله ترجمه شده «آیا به حد کافی انعطاف پذیر هستید؟» از مجله Mind ، نگاه روان شناختی به فیلم «خوابم می آد» ساخته رضا عطاران، «داستان آقای دماغ»، زندگینامه «آلبرت بندورا» پایه گذار نظریه یادگیری اجتماعی و پرسش نامه بررسی ابعاد رابطه انسان با خدا از دیگر مطالب خواندنی شماره تیر ماهنامه سپیده دانایی هستند.

شماره مردادماه ماهنامه سپیده دانایی را می توانید از کیوسک های روزنامه فروشی دریافت کنید یا برای درخواست اشتراک با شماره 66977940 تماس بگیرید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: