سه‌شنبه 24 جولای 12 | 09:15

وزیر ارشاد: باید بین کارگردانان منتقد جهان همگرایی به وجود آوریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کار دیگر شناسایی کارگردانها و فیلمسازان غربی که از وضع موجود در دنیا ناراضی بوده و نسبت به شرایط حاکم بر جهان انتقاد دارند، است تا یک همگرایی بین آنها ایجاد شده و بتوانند در مقابل شرایط جهانی بیاستند.


سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای پاسخگویی به اقدامات هالیوود به ساخت چند فیلم ضدایرانی و معرفی تمدن کهن ایرانی در جهان با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری روز دنیا اظهار داشت: این اقدامات آن‌ها برای اولین بار نیست که رخ می‌دهد زیرا‌‌ همان طور که در دیگر عرصه‌های سیاسی و اقتصادی مشکلاتی را برای کشور ما به وجود آورده و محدودیتهایی را ایجاد می‌کنند در مسائل رسانه‌ای، فرهنگی و هنری تلاش بی‌وقفه‌ای و سرمایه گذاری کلانی دارند.

وی افزود: در مقابل ما هم باید این‌ها را نقض و روشنگری کنیم که در سطح بین المللی افراد بدانند چه سیاست‌ها و اهدافی پشت این‌ها هست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برنامه‌های ارشاد برای مقابله با اقدامات ضد ایرانی غربی‌ها در حوزه فرهنگ و هنر تصریح کرد: در جشنواره فیلم فجر همایش هالیوودیسم به تازگی برگزار می‌شود و در این همایش اهداف صهیونیست‌ها در سینمای جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد که این در حد خود کاری است که با تازگی شروع شده اما کافی نیست بلکه سیاست این است تا بتوانیم فیلمهای متعدد و با جاذبه و کیفیت بالا بسازیم و در سطح جهانی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران ارائه دهیم.

حسینی یادآور شد: همچنین هفته‌های فیلم ایران بیش از گذشته در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و ما هم از این موقعیت استفاده کرده و به سمت و سوی کارهای مشترک با سایر کشور‌ها حرکت می‌کنیم زیرا به هر میزانی بتوانیم کارهای مشترک انجام دهیم به طور طبیعی فیلمهای بیشتری از ایران در سطح دنیا عرضه خواهد شد.

وی افزود: همچنین از هیئت‌های سینمایی کشورهای مختلف برای حضور در ایران دعوت می‌شود تا از نزدیک با وضعیت کشور و برنامه‌های فرهنگی و هنری آشنا شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: کار دیگر شناسایی کارگردان‌ها و فیلمسازان غربی که از وضع موجود در دنیا ناراضی بوده و نسبت به شرایط حاکم بر جهان انتقاد دارند، است تا یک همگرایی بین آن‌ها ایجاد شده و بتوانند در مقابل شرایط جهانی بیاستند.

حسینی، تولید فیلم مطابق با استانداردهای جهانی و اکران در سطح دنیا را یکی دیگر از برنامه‌های ارشاد برای مقابله با تبلیغات منفی غربی‌ها بر ضد ایران ذکر کرد و افزود: البته برخی‌ها در داخل کشور نسبت به این گونه فیلم‌ها عکس العمل خوبی ندارند و با کوچک‌ترین اقدامی که انجام می‌گیرد، بدون در نظر گرفتن شرایط کشور و جهان در داخل واکنشهایی را شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: باید این نکات را مد نظر داشته باشیم که برای حضور در مجامع جهانی و بین المللی نیاز به انجام بعضی کار‌ها داریم که با نگاه خارج از کشور باشد و بتوانیم آن‌ها را هم جذب کنیم البته نه اینکه از ضوابط و معیارهای خود تنزل کنیم آن در جای خود هست اما گاهی اوقات نیاز است که کارهای مشترکی انجام دهیم، حتی بازیگرانی از خارج از کشور بکار بگیریم و برخی افراد نباید قضاوت عجولانه داشته و سعه صدر بیشتری داشته باشند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: