دوشنبه 12 جولای 10 | 11:52

اتحاديه عرب مذاكرات مستقيم با رژيم صهيونيستي را رد كرد

اتحاديه عرب خبرها درباره توقف مذاكرات غيرمستقيم با رژيم صهيونيستي و تلاش براي آغاز مذاكرات مستقيم با اين رژيم را تكذيب كرد.


به نقل از پايگاه خبري فلسطين‌اليوم، اتحاديه عرب امروز دريافت ابلاغيه‌اي مبني بر توقف مذاكرات غيرمستقيم با رژيم صهيونيستي را تكذيب كرده و اعلام نمود كه اين مذاكرات همچنان در روند خود قرار دارد.
“هشام يوسف ” رئيس دفتر دبيركل اتحاديه عرب با اعلام اين موضوع گفت كه مذاكرات ميان “محمود عباس ” رئيس تشكيلات خودگردان و “جورج ميچل ” فرستاده آمريكا در خاورميانه در زمان اعلام شده [چهار ماه] ادامه خواهد داشت.
يوسف ادامه داد كه كميته ابتكار صلح عربي در 29 ماه جاري ميلادي نشستي را با حضور محمود عباس برگزار خواهد كرد و در اين نشست موضع نهايي در قبال مذاكرات غيرمستقيم اتخاذ خواهد شد، رئيس اين نشست همچنين گزارشي را در مورد فعاليت‌هايي كه در دوره اخير انجام شده و نتايجي كه به دست آمده است، براي اعضا قرائت خواهد كرد.
يوسف بار ديگر تهديد كرد كه موضع عربي در پناه بردن به شوراي امنيت در صورت شكست خوردن اين مذاكرات و ادامه جديت نداشتن اسرائيل در موفقيت آن، همچنان بر جاي خود باقي است.
روزنامه الحيات به نقل از منابع ديپلماتيك غربي اعلام كرده بود كه ميچل مذاكرات غيرمستقيم ميان اسرائيل و تشكيلات خودگردان را رها كرده و بررسي‌ها براي آغاز مذاكرات مستقيم را در دستور كار خود قرار داده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.