سه‌شنبه 13 جولای 10 | 10:43

تدوین دایرة المعارف بزرگ غدیر

دکتر ولایتی با بیان اینکه تهیه این مجموعه بزرگ در هفت هزار مدخل و 15 مجلد و 15 هزار صفحه پیش بینی شده است ، گفت : قرار است، این دایرةالمعارف بزرگ در مدت 15 سال گرد آوری و چاپ شود. چرا که وسعت غـدیر بـه وسعت معارف هـزار و 400 ساله جهان اسلام است […]


دکتر ولایتی با بیان اینکه تهیه این مجموعه بزرگ در هفت هزار مدخل و 15 مجلد و 15 هزار صفحه پیش بینی شده است ، گفت : قرار است، این دایرةالمعارف بزرگ در مدت 15 سال گرد آوری و چاپ شود. چرا که وسعت غـدیر بـه وسعت معارف هـزار و 400 ساله جهان اسلام است و امیدواریم این دایرة المعارف که گوشه ای از عظمت غدیر است ، به زودی به سرانجام برسد .

دکتر علی اکبر ولایتی با بیان اینکه ارتقـاء دینی ، فکـر فلسفی، هنر اسلامی ، ادبیات و عرفان همه تراوشات فکری شیعه است و ریشه در غدیر دارد، افزود: شیعیان ساحل نشینان اقیانوس غدیر هستند. اگر حماسه های امیرالمومنین (ع) در صدر اسلام نبود، اسلام پا نمی گرفت .

موسس مرکز دایرة المعارف غدیر افزود : در این دایرة المعارف مجموعه ای از هر آنچه در حوزه تاریخ ، فرهنگ ، سیاست و هنر با موضوع غدیر در طول تاریخ اسلام و ایران رخ داده است ، جمع آوری و تدوین می شود .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.