سه‌شنبه 13 جولای 10 | 10:45

سفر «تاریخی» احمدی‌نژاد به بیروت و دمشق

حمود احمدی‌نژاد در آینده‌ای نزدیک به بیروت و دمشق سفر خواهد کرد تا ضمن دیدار با مقام‌های رسمی این دو کشور، ملاقاتی را با مقام‌های ارشد حزب‌الله لبنان و گروه‌های مقاومت فلسطینی داشته باشد.


رئیس‌جمهور اسلامی ایران قرار است به زودی در پاسخ به دعوت رئیس‌جمهور لبنان، به این کشور سفر کند.
هنوز تاریخ دقیقی برای این سفر اعلام نشده ولی باید تا پایان تابستان در انتظار آن بود.

ایران و لبنان دو کشوری هستند که روابط آنان از پیچیدگی‌هایی برخوردار است؛ همیاری ایران به حزب‌الله لبنان، علاقه مردم این کشور به جمهوری اسلامی ایران و حمایت ایران از دولت آن کشور همواره با مانع‌تراشی دولت‌های غربی و تحریک دولت لبنان همراه بوده است.

با این وجود، منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش کرده‌اند که سفر احمدی‌نژاد به بیروت، «تاریخی خواهد بود.»

دبکا سایت مشهور به ارتباط با سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی می‌نویسد که این سفر به نوعی هشدار برای آمریکا و اسرائیل خواهد بود؛ رئیس‌جمهور اسلامی ایران در قلب بیروت قطعا به آمریکا و اسرائیل نسبت به هرگونه اقدامی هشدار خواهد داد

مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی به اسرائیل نسبت به عواقب این اقدام هشدار داده‌اند.

افزایش احتمال وقوع این سفر در حالی است که اخیرا اخبار مختلفی در مورد تلاش اسرائیل برای ایجاد جنگ با سوریه یا لبنان و یا حماس در نوار غزه منتشر شده است.

پیش از این، احمدی‌نژاد گفته بود ایران اخبار موثقی دارد که اسرائیل می‌خواهد جنگ جدیدی در منطقه راه بیاندازد ولی آمادگی ایران و همکاری سه کشور ایران، سوریه و لبنان مانع از اقدامات بیش‌تر رژیم صهیونیستی تا بدین جای کار شده است.

رژیم صهیونیستی در پنج سال اخیر یک بار به لبنان و یک بار به نوار غزه حمله کرده است که به ترتیب به جنگهای 33 و 22 روزه مشهور شد. این جنگ‌ها نهایتا به شکست رژیم صهیونیستی به دستیابی به اهداف خود از این حملات ناجوانمردانه منجر شد.

مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران صراحتا به اسرائیل هشدار داده‌اند که هرگونه ماجراجویی جدید این رژیم، پایان این رژیم را رقم زده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.