سه‌شنبه 13 جولای 10 | 10:45

داود اوغلو از تحریم ترکیه علیه رژیم اسرائیل خبر داد

“احمد داود اوغلو” در گفتگو با نشریه نیوزویک ترکیه اظهار داشت: تل آویو می داند در صورت برآورده نکردن این خواسته ها با چه تحریم های هایی از سوی آنکارا مواجه می شود.


“احمد داود اوغلو” در گفتگو با نشریه نیوزویک ترکیه با تاکید بر لزوم اجرایی شدن خواسته های آنکارا پس از حمله رژیم اسرائیل به کاروان آزادی در آب های بین المللی، اظهار داشت: تل آویو می داند در صورت برآورده نکردن این خواسته ها با چه تحریم های هایی از سوی آنکارا مواجه می شود.
وی با اشاره بر لزوم عذرخواهی تل آویو در قبال جنایت کاروان آزادی و پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان این فاجعه، اظهار داشت: اسرائیل باید به این دو شرط عمل کند تا از قطع روابط دوجانبه جلوگیری شود.

وزیرخارجه ترکیه تصریح کرد: اگر اسرائیل خواهان عدم تشکیل کمیته تحقیق بین المللی است، راهی جز عمل به این شروط ندارد.

داود اوغلو با تاکید بر اینکه بدون عمل به این شروط بازگشت روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل به وضعیت قبلی غیر ممکن است، افزود: اگر جامعه جهانی خواستار پاسخگویی تل آویو در قبال کشتار اخیر نیست، ترکیه لزوم پیگیری این مسئله را حق خود دانسته و تا زمان جوابگویی اسرائیل دست از آن نمی کشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ترکیه حق اعمل تحریم های یکجانبه علیه اسرائیل را دارد و البته تل آویو خود از محتوای این تحریم ها بهتر مطلع است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.