سه‌شنبه 13 جولای 10 | 10:48

فیس‌بوک برنامه‌ای برای محافظت از کودکان ارائه داد

سایت فیس‌بوک برای محافظت از کودکان برنامه‌ای به نام panic button ساخته است تا به این ترتیب به درخواست‌های روزافزون در این مورد پاسخ دهد.


سایت فیس‌بوک برای محافظت از کودکان برنامه‌ای به نام panic button ساخته است تا به این ترتیب به درخواست‌های روزافزون در این مورد پاسخ دهد.

این برنامه به کاربران جوان و کودکان اجازه می‌دهد رفتارهای مشکوک دیگر کاربران را به مرکز محافظت و پیشگیری سوء استفاده از کودکان و خود سایت فیس‌بوک گزارش کنند.
به راه انداختن این سرویس به نوعی بازگشت فیس‌بوک از سیاست‌های خاص خود نیز به حساب می‌آید، چرا که این سایت در ابتدا با راه‌اندازی برنامه‌های مشابه مخالفت کرده بود. به نظر می‌رسد قتل یک دختر نوجوان در سال 2009 که بی‌ارتباط با این سایت نیز نبود در این تصمیم گیری موثر بوده است.
در آن زمان فیس بوک اعلام کرده بود که شیوه‌های محافظتی این سایت کافی است.
آگهی‌هایی نیز در مورد این سرویس روی صفحه اصلی همه کاربرانی که بین 13 تا 18 سال هستند ظاهر خواهد شد تا آن‌ها را به استفاده از این برنامه تشویق کند.
جیم گامبل از مرکز محافظت و پیشگیری سوء استفاده از کودکان در این باره گفت: این روز خوبی برای محافظت از کودکان است. با استفاده از این برنامه، والدین می‌توانند اطمینان بیش‌تری نسبت به استفاده کودکانشان از سایت فیس‌بوک داشته باشند.
اوایل سال جاری فیس‌بوک زیر آتش انتقادات افراد بسیاری قرار گرفت که چرا برای ارتقا امنیت سایت خود تلاش بیش‌تری به خرج نمی‌دهد. این انتقادات زمانی شدت گرفت که یک کودک 17 ساله توسط یک فرد متجاوز فریب خود و در نهایت نیز کشته شد.
در سیستم جدید هر زمان یک کودک یا نوجوان در فضای آنلاین احساس خطر کند می‌تواند با مراکز مربوط تماس حاصل کرده و رفتارهای مشکوک را گزارش دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.