سه‌شنبه 08 سپتامبر 09 | 00:20

72 تن سازی! و سوتی‌هایی که پیش می‌آید

احمد كارگر نجاتي در وبلاگ خود با لحني طنز نسبت به اينكه نام وي در كنار كشته‌شدگان حوادث پس از انتخابات آمده اعتراض كرد و با اشاره به ادعاهاي قبلي سايت حزب مشاركت مبني بر دفن شبانه تعدادي جسد بي‌نشان در بهشت زهرا(س) تهران افزود: «چند وقتيه حرف از دفن مخفيانه اجساد ميزدن و من باور نميكردم! اما واقعا اين دفن مخفيانه رو به قدري استادانه انجام دادن كه حتي خود من هم نفهميدم كي دفن شدم. اصلا اونقدر كارشون خوب بلد بودن كه نفهميدم كي كشته شدم…»


اسامی و مشخصات دقیق 72 شهید جنبش سبز :
1- در لیست 72 شهید جنبش سبز یک نفر را هم جا انداخته بودند! البته حق داشتند؛ چون پروژه «72 تن سازی» بوده. البته شاید هم اتفاقی 72 تن شده باشد! در هر حال اطلاعات «دقیق» یک نفری که جا افتاده بدین شرح است:
نام شهید: علی علوی / محل شهادت: خیابان آزادی، نزدیک های میدون / نحوه شهادت: تیر خورده است.

2- این که لیست رسمی کشته شدگان شان حاوی افرادی مانند محسن ایمانی و ترانه موسوی باشد، کل بضاعت شان را نشان می دهد! البته نمی خواهم منکر اطلاعات بسیار دقیق منتشر شده از 72 تن(!) شوم، اما جسارتاً -به عنوان نمونه- بعد از شایعاتی که راجع به کشته شدن محسن ایمانی در کوی شد، او مصاحبه ای کرد با تلویزیون و گفت نه تنها زنده است، بلکه آن روز اصلاً در کوی (و تهران) نبوده! البته چون VOA خبرش را اعلام نکرده، دوستان مشارکتی هم مطلع نشده اند طبیعتاً!

3- به قول معروف: «شهیدان زنده اند الله اکبر!»؛

جعلی بودن پروژه 72 تن‌سازی از كشته‌شدگان اغتشاشات اخیر كه از روز جمعه توسط سایت حزب مشاركت كلید خورده و بازتاب وسیعی در رسانه‌های ضدانقلاب داشت، محرز شد.

در حالی كه بررسی اسامی منتشر شده، نشان می‌دهد اغلب این اسامی، فاقد اطلاعات دقیق است و صرفاً تعدادی اسامی بدون هویت مشخص جعل شده، یكی از آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات كه از قضا توسط آشوب‌گران نزدیك به حزب مشاركت مورد هدف قرار گرفته بود، نسبت به درج نامش در لیست 72 نفره اعتراض كرد.

4659

بنا بر این گزارش، احمد كارگر نجاتی در وبلاگ خود با لحنی طنز نسبت به اینكه نام وی در كنار كشته‌شدگان حوادث پس از انتخابات آمده اعتراض كرد و با اشاره به ادعاهای قبلی سایت حزب مشاركت مبنی بر دفن شبانه تعدادی جسد بی‌نشان در بهشت زهرا(س) تهران افزود: «چند وقتیه حرف از دفن مخفیانه اجساد میزدن و من باور نمیكردم! اما واقعا این دفن مخفیانه رو به قدری استادانه انجام دادن كه حتی خود من هم نفهمیدم كی دفن شدم. اصلا اونقدر كارشون خوب بلد بودن كه نفهمیدم كی كشته شدم. عجب دنیائیه این دنیای بعد از مرگ. همه چی عین قبل از مردنه و اصلا هیچی تغییر نكرده. البته هنوز كسی برای سوال و جواب سراغم نیومده. یا شاید سوال و جواب هم مخفیانه انجام شده كه خودم نفهمیدم…»

نام احمد كارگر نجاتی در شماره 18 كشته‌شدگان حوادث پس از انتخابات در سایت مشاركت آمده و حتی نحوه مرگ وی بر اثر ضرب و شتم در بیمارستان و محل دفن او قطعه 213 ردیف 15 شماره 35 ذكر شده است.

كارگر نجاتی البته در پست قبلی وبلاگ خود، سیر هدف گلوله قرار گرفتن از سوی حامیان جنبش سبز را توضیح داده و به همراه انتشار تصاویری از خود در بیمارستان نوشته است: «مدتی بود كه به لطف دوستان سبزمون و با یك گلوله چند گرمی امریكایی یا شاید هم انگلیسی (بخاطر اینكه كالیبر گلوله از یك نوع سلاح نا متعارف در ایران بود) راهی بیمارستان شده بودم. البته هنوز بهبودی كامل حاصل نشده و بعد از یك مدت حركت چهار پایی (به كمك دو عصا) به تازگی به لطف فیزیوتراپ و آب درمانی سه پایی (تك عصا) شدیم.»

4- در همین زمینه:

رئیس كمیسیون امنیت ملی و عضو کمیته ویژه مجلس:
بیش از 20 بار پیگیری کردیم اما الویری و بهشتی هیچ مستندی ارائه ندادند

رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در باره ادعای اخیر مبنی بر افزایش تعداد كشته شدگان در حوادث پس از انتخابات به ‏72‏ نفر توضیحاتی ارائه كرد.

علاءالدین بروجردی گفت: حدود یك ماه پیش آقایان الویری و علیرضا بهشتی در كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافتند و یك فهرست ‏69‏ نفره كه فقط حاوی اسامی افراد بود، ارائه كردند.

وی با بیان اینكه ارائه نام بدون ذكر نام پدر و شماره شناسنامه برای بررسی ادعای آن‌ها قابل پیگیری نیست، گفت: به همین خاطر خواهش كردیم كه حداقل نام پدر و شماره شناسنامه این افراد را به كمیته بدهند تا پیگیری كنیم و صحت و سقم آن بر همگان روشن شود و كمیته ویژه مجلس آن را اعلام كند.

عضو کمیته ویژه مجلس افزود: شاید متجاوز از 20‏ بار، دبیر كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را پیگیری كرد و من هم مرتب دنبال آن هستم.

وی اضافه كرد: چند روز پیش این عدد به ‏72‏ نفر افزایش یافت بدون آنكه ما جواب خود را گرفته باشیم.

رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: البته پاسخ ناقصی ارسال شد كه باز اكثریت اسامی بدون مشخصات بود.

وی تصریح كرد: ذكر نام تنها، كار ساده ای است و می توان یك فهرست ‏200 نفره هم تنظیم كرد.

بروجردی با بیان اینكه هدف كمیته ویژه مجلس حقیقت یابی است و ما به این مسئله بسیار حساس هستیم، گفت: اصرار داریم حتماً اگر این موضوع صحت داشته باشد، افكار عمومی اطلاع یابد.

وی افزود: از همین فرصت استفاده و اعلام می كنم منتظر مشخصات كامل ارائه شده به كمیته ویژه مجلس هستیم.

 1. تریبون مستضعفین » بایگانی سایت » شهید قبل از جنگ!
  8 سپتامبر 2009

  […] اخبار   ۷۲ تن سازی! و سوتی‌هایی که پیش می‌آید   آنچه بیانیه نویسان موسوی، از قانون اساسی […]

 2. طنزسبز
  14 سپتامبر 2009

  سلام [قلب]

  با مطلب جدید به روزم[قلب]

  کاپیتان ما گل میخوایم[قلب][رضایت]

  در حالی که یک موقعیت استثنایی دیگه برای اکبر به وجود اومده می ینیم که کاظم صدیقی داره گوشه زمین خودشو گرم میکنه ، کاظم میخواد جای اکبر به زمین بیاد ، اکبر باید تمام حواسشو جمع کنه ، اکبر اگه گل نزنه و یا گل به خودی بزنه باید قید تیم ملی رو بزنه ، چشم تمام مردم …..

  tanzesabz.blogfa.com

  منظرت هستم[نیشخند]

 3. javad
  1 اکتبر 2009

  azize man harki nadone to midoni ahmade karegar kie k!
  ye sar boro b in web log(albate age ahmadak az tarse lo raftanesh nabaste bashadesh//onja mibini hamin axesho ba ye tozi dg gozashte)
  http://www.ahmadak.blogfa.com

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.