سه‌شنبه 13 جولای 10 | 11:11

كواكبيان: ۱۸ تیر کیلویی چند؟!

آرامش کم نظیر سالروز فتنه 18 تیر مانند ناکامی جریان فتنه در مناسبت های مشابه، آنان را به مقصر معرفی کردن یکدیگر واداشته است. در همین راستا، فعالان اصلاح طلب در گفت‌وگو با شبکه ایران پاسخ‌های جالبی از علت بی‌توجهی افکار عمومی به خواسته های فتنه‌گران عنوان کردند. به گزارش شبکه ایران، روز جمعه‌ سالروز […]


آرامش کم نظیر سالروز فتنه 18 تیر مانند ناکامی جریان فتنه در مناسبت های مشابه، آنان را به مقصر معرفی کردن یکدیگر واداشته است.

در همین راستا، فعالان اصلاح طلب در گفت‌وگو با شبکه ایران پاسخ‌های جالبی از علت بی‌توجهی افکار عمومی به خواسته های فتنه‌گران عنوان کردند.

به گزارش شبکه ایران، روز جمعه‌ سالروز فتنه 18 تیر ماه 1378 بود. گرچه محافل بیگانه و ضد انقلاب انتظار داشتند که تبلیغات آنان دست کم جمعی از آشوبگران را به خیابان های تهران بکشاند اما این بار هم همانند دیگر مناسبت های شش ماه اخیر، خیابان های تهران جز رویدادهای همیشگی، شاهد چیز دیگری نبود.

برخی از این سیاسیون 18 تیر را به سخره گرفته و برخی نیز از اظهارنظر درباره آن خودداری کردند.

18 تیر کیلویی چند؟

مصطفی کواکبیان،عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفت‌وگو با شبکه ایران در این باره گفت: مسئله 18 تیر را باید فراموش کرد. 18 تیر کیلویی چند؟

وی افزود: بهتر است در این مورد دیگر هیچ صحبتی انجام نشود.

مردم راهشان را تغییر داده اند

مصطفی درایتی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت نیز به شبکه ایران گفت: نمی توان در این زمینه تحلیل مشخصی ارائه داد و این مسئله باید دقیقا و به صورت عمقی مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: مردم راهشان را تغییر داده اند تا متحمل هزینه نشوند.

باید 18 تیر را از اذهان پاک کرد

سعید شریعتی، عضو مستعفی جبهه مشارکت هم درباره ناتوانی جریان فتنه در ایجاد ناآرامی در روز 18 تیر گفت: نباید در مورد 18 تیر صحبتی انجام داد و بهتر است دیگر نسبت به این مسئله ورود پیدا نکنیم.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد تا روز 18 تیر از اذهان پاک شود، تاکید کرد: اظهار نظر در مورد 18 تیر مناسب نیست.

مگر بنا بود در 18 تیر اتفاقی رخ دهد

همچنین داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به اینکه توضیح خاصی در این زمینه ندارد به شبکه ایران گفت: مگر بنا بود در 18 تیر اتفاقی رخ دهد.

فرصت مصاحبه ندارم

علی شکوری راد، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت گفت از پاسخ به این سوال طفره رفته و گفت فرصت مصاحبه ندارم.

تحلیل خاصی ندارم

جمشید انصاری، عضو فراکسیون اقلیت مجلس نیز با اشاره به اینکه قصد ورود به این مسئله را ندارم، گفت: در این مورد تحلیل خاصی ندارم.

بی توجهی مردم به فتنه گران روشنگری های رهبر انقلاب بود

سعدالله نصیری قیداری،دیگر عضو فراکسیون اقلیت مجلس نیز، علت بی توجهی مردم به فتنه گران را روشنگری های رهبر انقلاب دانست و در گفت‌وگو با شبکه ایران گفت: حوادث سال گذشته و فرمایشات مقام معظم رهبری در شفاف سازی وضعیت غبار آلود جامعه بسیار خوب بود و دوستداران نظام را از حقیقت راه رهبری آگاه کرد.

وی ادامه داد: به این ترتیب دیگر نیروهای مخالف جایگاهی میان توده های مردم پیدا نکردند.

نصیری قیداری خاطر نشان کرد: ارشادات رهبر انقلاب همچنین نخبگان دلسوز نظام مردم را آگاه تر کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.