سه‌شنبه 13 جولای 10 | 14:07

رفتار هيئت رئيسه در بررسي وقف اموال دانشگاه آزاد خلاف آئين‌نامه بود

نماينده تهران با اشاره به شكايت تعدادي از نمايندگان از هيئت رئيسه مجلس گفت: رفتار هيئت رئيسه در بررسي طرح مذكور خلاف آئين‌نامه بود و هيئت رئيسه بايد رفتار خود را اصلاح كند.


الياس نادران نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي كه امروز (سه‌شنبه) در حاشيه جلسه علني مجلس با خبرنگاران پارلماني گفت‌وگو مي‌كرد به موضوع طرح وقف اموال دانشگاه آزاد و شكايت تعدادي از نمايندگان از هيئت رئيسه مجلس به دليل عدم رعايت آئين‌نامه داخلي مجلس و تخلفات هيئت رئيسه از آئين‌نامه اشاره كرد و در بيان علت شكايت اين نمايندگان از هيئت رئيسه، اظهار داشت: هيئت رئيسه مجلس در جريان بررسي طرح وقف اموال دانشگاه آزاد اين طرح را در دستور كار مجلس قرار داد و دو پيشنهاد مربوطه نمايندگان را چاپ و توزيع كرد و نسبت به اين پيشنهادات رأي‌گيري كرد.
نادران با اشاره به ايراد شوراي نگهبان نسبت به طرح مذكور و در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه در اين باره پرسيد با توجه به ايراد شوراي نگهبان به اين طرح ممكن است شكايت نمايندگان از هيئت رئيسه مسكوت بماند يا خير كه پاسخ داد: رفتار هيئت رئيسه در جريان بررسي طرح مذكور خلاف آئين‌نامه بود.
نماينده مردم تهران عنوان كرد: 2 راه براي حل اين موضوع وجود داشت. يكي استيضاح هيئت رئيسه به موجب ماده 25 آئين‌نامه از كساني كه اين دو پيشنهاد را وارد صحن كردند و راه ديگر براي حل اين موضوع شكايت به كميسيون اصل نود بود كه جمع‌بندي دوستان شكايت به كميسيون اصل نود بود تا در اين كميسيون اظهارات اعضاي هيئت رئيسه را بشنويم و شايد موضوع از اين طريق حل و فصل شود اما اگر اين اتفاق نيفتد، طرح استيضاح هيئت رئيسه مجلس را دنبال مي‌كنيم.
نادران در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اينكه هيئت رئيسه مجلس بايد رفتار خود را تصحيح كند،‌متذكر شد، اتفاقي كه در جريان بررسي طرح وقف اموال دانشگاه آزاد در مجلس رخ داد، رويه‌اي بوده كه در 8 دوره مجلس سابقه نداشته و اين اولين باري است كه چنين اتفاقي رخ داده است. از اين رو هيئت رئيسه بايد رفتار خود را اصلاح كند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.