دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۱ | ۱۸:۰۰

ترکیه؛ نوک پیکان توطئه علیه مقاومت

یک روزنامه نگار سوری با تاکید بر اینکه آتش تروریسم دامن کسانی که آن را در سوریه شعله ور کردند، خواهد گرفت، ترکیه را متهم به ایستادن در نوک پیکان طرح غربی برای ضربه زدن به مقاومت در منطقه متهم کرد.


«علی قاسم» روز یکشنبه به شبکه خبری العالم، گفت: ایران با توجه به شناختی که از منطقه و معادلات حاکم بر آن دارد، برداشت صحیحی از اوضاع سوریه دارد و موضع ایران از حکمت، درایت، دقت و منطق برخوردار است.

وی هشدار داد در صورتی که طرفهای غربی و عربی به حمایت از گروه های مسلح و تروریسم ادامه دهند، پیامدهای خطرناکی در انتظار منطقه خواهد بود.

قاسم خاطرنشان کرد: آتش تروریسم در نهایت دامن کسانی که آن را برانگیختند، خواهد گرفت و اظهار داشت: شعارهایی که طرفهای غربی، عربی و منطقه ای برای ورود به خط بحران سوریه درباره حقوق بشر و دفاع از ملت سر دادند، در واقع سرپوش گذاشتن بر اقدامات گروههای تروریستی و حمایت تسلیحاتی، مادی و معنوی از آنهاست.

علی قاسم، اردوغان نخست وزیر ترکیه را متهم کرد که پیشرو طرح غربی در منطقه است و می خواهد با همکاری با تروریسم در نوک پیکان طرح خصمانه علیه سوریه قرار گیرد.

وی تاکید کرد که این طرح از حمایت مالی شیوخ عرب خلیج فارس برخوردار است.
سردبیر روزنامه الثوره سوریه، گروه های مسلح را متهم کرد که به نیابت از آمریکا و هم پیمانانش در منطقه جنگی را علیه مقاومت راه اندازی می کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: