سه‌شنبه 13 جولای 10 | 21:08

شکایت از عصر ایران به اتهام تحریف سخنان رحیم پور

چندی پیش سایت عصر ایران با انتشار مطلبی به نقل از برنامه “از خانواده مسلمان تا خانواده اسلامی (2)” مدعی شد که در این برنامه به خانم هایی که نمی خواهند باردار شوند توهین شده است و آن صحبت ها را سخیف دانسته بود!


تریبون مستضعفین- تهیه کننده برنامه سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی خبر عصر ایران را تکذیب کرد. چندی پیش سایت عصر ایران با انتشار مطلبی به نقل از برنامه “از خانواده مسلمان تا خانواده اسلامی (2)” مدعی شد که در این برنامه به خانم هایی که نمی خواهند باردار شوند توهین شده است. این سایت در تحلیل خود سخنان استاد رحیم پور را سخیف دانسته بود!

متن کامل تکذیبیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
سایت ضد ارزشی “عصر ایران” مجددا با جعل خبر و تحریف سخنان استاد حسن رحیم‌پور ازغدی نشان داد که نه به دنبال اطلاع‌رسانی فرهنگی بلکه در پی جوسازی، تشویش اذهان و دروغ‌پردازی است.

عین متن سخنان استاد رحیم‌پور که ساعت 23:45 چهارشنبه 16 تیرماه 89 از شبکه اول سیما با عنوان “از خانواده مسلمان تا خانواده اسلامی- قسمت دوم” پخش شد در سایت اینترنتی ایران سیما (آرشیو برنامه‌های صدا و سیما) به نشانی Iransima.ir در اختیار عموم هموطنان می‌باشد.

سایت “عصر ایران” به دور از اخلاق رسانه‌ای و با این توضیح که نقل به مضمون!! می‌کند با عنوان “مرده شور هیکلتان را ببرد”، خبری تحریف شده را با جعل و تقطیع جملات و سپس زمینه‌سازی برای اهانت و فحاشی در قالب کامنت و اظهار نظر مخاطبان!!، خیانت رسانه‌ای کرده و این جمله را خطاب به همه زنانی که نمی‌خواهند باردار شوند، به استاد نسبت داد. حال آن که در این سخنرانی، ایشان به دو طرف افراط و تفریط در باب کنترل یا عدم کنترل جمعیت پرداخته و سپس با لحنی طنز به پرونده طلاق‌هایی خاص در دادگستری اشاره کرده‌بود که کسی پس از ده سال ازدواج، صرفا با استدلال حفظ ریخت بدنش برای میهمانی‌ها و بدون هیچ عذری از تولد اولین فرزند هم سرباز زده و کار را به طلاق کشیده‌بود.

سایت مذکور به دروغ وانمود کرد که سخنران در دفاع از کثرت اولاد،‌ برای همه زنان، آن هم به زبانی توهین‌آمیز تعیین تکلیف کرده‌است!!
متاسفانه سایت‌های متعدد دیگر اعم از داخلی و خارجی، قانونی و غیرقانونی نیز همین نقل به مضمون!! خائنانه‌ی “عصر ایران” را مورد استناد قرار داده و عینا نقل کرده و سپس مقالاتی نیز در پاسخ و نقد نوشته‌اند!!

مایه تاسف است که برخی رسانه‌ها به جای نقل امانتدارانه و صحیح سخنان و سپس نقد منطقی و اخلاقی احتمالی آن، به دروغ‌پردازی و اهانت روی می‌آورند. شاید بخش عمده‌ای از اخباری که در سال‌های اخیر از سخنرانی‌های استاد رحیم‌پور و دیگرانی در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها منتشر می‌شود آمیخته با تحریف و تغییرهای عمدی و غیر عمدی است و امانتدارانه، عین متن سخنان نقل نمی‌شود و برداشت خبرنگار و یا جعل و تقطیع و تحریف‌های عمدی صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است در صورت عدم جبران و نیز عدم عذرخواهی رسمی “سایت عصر ایران” به زودی شکایت حقوقی از این سایت صورت خواهد گرفت.

ضدانقلاب از آب گل الود ماهی می گیرند

این موضوع با استقبال و انتشار شدید در رسانه های ضدانقلاب مواجه شد و حتی فریبا داوودی مهاجر (از فعالان فمینیست خارج نشین) در رادیو فردا دشمنی، خشونت و تحقیر زنان ذکر کرده بود و به تحلیل آن پرداخته بود.

خانم داوودی مهاجر که اخیراً به دلیل کشف حجاب در هنگام پخش یک برنامه تلویزیونی مورد انتقاد قرار گرفته است همچنین این را نشانه استفاده ابزاری از زن دانست و گفت: این سخنان مشابه آن چیزی است که در منابر و سخنرانی های نمازجمعه گفته می شود. حال معلوم نیست با تکذیب اصل خبر آیا خانم مهاجر می توانند یک نمونه دیگر از مصادیق این همه سخنرانی که اشاره کرده اند نام ببرند یا خیر!

  1. چرا
    23 می 2014

    سلام آقای رحیم پور چرا از برنامه هی پوچ و بی محتوای کشور خودتون ایران غافل هستید؟ هی می روید در این کشور و آن کشور کنفرانس می گذارید غافل از این که جوانان کشور خوتان را تهاجم فرهنگی به دام فسا د و اعتیاد کشاند و هر روز بیش ار پیش موفق تر می شود ! ! ! ولی شما ها کک تون هم نمی گزه ! ! نمی دانید که چقدر از شماهائی در خواب خرگوشی هستید نفرت پیدا کردم و همه تان را در این تهاجم فرهنگی به خواب خرگوشی رفته می بینم ! وای بر همه ی شما و اکثر مسئولین رسانه ، و مسئولین نظام که بی خیال تر از گذشته جوانان کشور را به حال خود گذاشته و به خیال خودتان دارید بندگی خدا را می کنید ! وای به حال کسانی که رهبر معظم را تنها گذاشته اند و هر چه فریاد می زنند که ناتو فرهنگی آمده ولی شماها بی خیالی در پیش گرفتید ! در رسانه همه ش اجناس خارجی تبلیغ می شود و فیلم های ضد ارزشی نمایش داده می شود ! ! ! من به سهم خودم از قصورات شما نخواهم گذشت !

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.