پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۹ مرداد ۹۱ | ۱۴:۳۳

ترور کارگردان سوری نشانه شکست تروریست‌هاست

ترور ناجوانمردانه ی کارگردان سوری، در کنار همه جنایت هایی که این روزها دیار شام را دستخوش حوادث تلخ و نگران کننده نموده است، تلنگری برای همه ما و نشانه ای دیگر از شکست محتوم جبهه ی استعمار برای تصرف خطوط مستحکم مقاومتی است که خون شهدا استحکام آن را تضمین می کند.


در پی ترور بسام محی‌الدی حسین کارگردان سوری ساکن دمشق که گفته می‌شود توسط گروه‌های مسلح سلفی صورت گرفته باشد، سازمان بسیج هنرمندان بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه این اقدام، نشان‌دهنده ماهیت تروریستی و ضدانسانی معارضین مسلح حکومت سوریه قلمداد شده و از هنرمندان جهان خواسته شده «از کیان حرفه ای و مسئولیت های دینی و انسانی خود دفاع کنند».

متن کامل این بیانیه را به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا» می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَاناً

ترور ناجوانمردانه ی بسام محی الدین علوی کارگردان نام آشنای سوری توسط تروریست های وابسته به استکبار جهانی، برگ دیگری از اغراض پلید استکبار از مقابله و نبرد با جبهه ی مقاومت اسلامی را افشا کرد.

کشتن یکی از اهالی فرهنگ و هنر عرب در روزهایی که آحاد ملت سوریه به جرم حمایت از مقاومت اسلامی و نبرد با اشغالگران قدس شریف، مورد انتقام دشمنان اسلام و هجمه هایی ناجوانمردانه است ، به ویژه نشانگر این نکته ی بسیار مهم بود که مهم ترین برنامه تروریست های وابسته خاموش کردن چراغ آگاهی است.

کشتن افراد بیگناه ، اهالی فرهنگ و هنر و تقابل با آحاد ملت سوریه و کشتن زنان و کودکان بیگناه امروزه به یک واقعه ی موجه بین المللی تبدیل شده و خون های به نا حق ربخته شده ی آنان ، کم کم پرده تزویر از چهره ی کریه وابستگان به بیگانگان کنار می زند و نشان می دهد که مقصود اصلی گردانندگان معرکه شام ، این بار دولت یا گروه خاص حاکم نبوده و نیست و مبارزه و تغییر سیاسی در این کشور بحران زده بهانه ای برای از بین بردن یک اندیشه ی ناب اسلامی در سرزمینی است که امروزه به عنوان پیشانی و سپر مقاومت در مقابل دولت منفور اسرائیل ایستاده است.

سوال اصلی باقی مانده در این قضایا که دیگر هیچ ابهامی برای کسی باقی نگذاشته و نمی گذارد این که آیا زمان آن نرسیده که هنرمندان جهان اسلام و صاحبان فکر و اندیشه و آگاهی برای دفاع از ناموس فکر و فرهنگ و آزادگی برخیزند و حقایق را به افکار عمومی جهان برسانند؟

آیا این همه تحقیر و ترک تازی رسانه ای برای تحریف واقعیت ها و وارونه جلوه دادن حقایق اصلی این معرکه کافی نیست و زمان آن فرا نرسیده هنرمندان از کیان حرفه ای و مسئولیت های دینی و انسانی خود دفاع کنند؟

ترور ناجوانمردانه ی کارگردان سوری، در کنار همه جنایت هایی که این روزها دیار شام را دستخوش حوادث تلخ و نگران کننده نموده است، تلنگری برای همه ما و نشانه ای دیگر از شکست محتوم جبهه ی استعمار برای تصرف خطوط مستحکم مقاومتی است که خون شهدا استحکام آن را تضمین می کند.

سازمان بسیج هنرمندان این ترور ناجوانمردانه را به شدت محکوم کرده و مراتب تسلیت خود را به جامعه هنری کشور دوست و برادر سوریه تقدیم می کند و امیدوار است که خون شهدای مظلوم دیار شام ، باعث رسوایی و ذلت دشمنان دین و مقاومت اسلامی در جهان اسلام گردد.

گفتنی است بسام محي‌الدين حسين علوي در 1955 در شهر طرطوس به دنيا آمد و مدرك استادي كارگرداني سينما و تلويزيون را از آكادمي ملي هنرهاي نمايشي و سينمايي صوفيه بلغارستان كسب و از سال 1984 در «موسسه عامه سينما» سوريه فعاليت كرده است.

وي فيلم‌هاي گوناگوني در كارنامه كاري خود دارد كه مهم‌ترين آنها مستند «صداي تمدن‌ها» است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: