چهارشنبه 14 جولای 10 | 16:08

نظرسنجی روزنامه واشنگتن پست؛ کاهش حمایت عمومی از اوباما

نزدیک به ۶۰ درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، اعتماد خود را به توانایی اوباما در هدایت کشور از دست داده اند.


یک نظر سنجی جدید در آمریکا نشان می دهد نزدیک به ۶۰ درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، اعتماد خود را به توانایی اوباما در هدایت کشور از دست داده اند.


نظرسنجی که مشترکا توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی انجام گرفته، پایین ترین سطح اعتماد عمومی به رییس جمهوری را از زمان به قدرت رسیدن او در نزدیک به ۱۸ ماه پیش منعکس می کند.
این ارزیابی نشان می دهد مردم آمریکا از سیاست های داخلی و خارجی اوباما به شدت به ستوه امده اند و ازجنگ های نظامی کشورشان بویژه در عراق و افغانستان، بیکاری بالا در داخل کشور، بازارهای ضعیف سهام و مسکن و بحران فوران نفت در خلیج مکزیک باراک اباما را مقصر اصلی این حوادث می دانند.
نظر سنجی همچنین نشان می دهد فقط ۴۳ درصد رای دهندگان، از جمله یک سوم دموکرات ها، شیوه اوباما در برخورد با وضع اقتصاد آمریکا را تایید می کنند.
پایین بودن درصد تایید رییس جمهوری هچنین ممکن است بر انتخاب قانون گزاران کنگره در حزب دموکرات تاثیر بگذارد. چهل و نه درصد رای دهندگان احتمالی می گویند در انتخابات کنگره در ماه نوامبر آنها به سود کاندیداهای جمهوری خواه رای خواهند داد. این رقم در مورد دموکرات ها ۴۵ درصد است.
دموکرات ها در حال حاضر اکثر کرسی ها را در مجلس نمایندگان و سنا در اختیار دارند، اما نظر سنجی افزایش نارضایتی از قانون گزاران فعلی را نشان می دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.