چهارشنبه 14 جولای 10 | 12:19

دروغ‌های شاخدار برای تنفس مصنوعی به فتنه‌گران

وب سایت‌های مخالفان دولت ایران گزارش کردند یکی از بازاریان برجسته در صنعت پارچه در حمله شبه نظامیان طرفدار دولت، نیروهای بسیج و ماموران پلیس در روز چهارشنبه در بازار تهران کشته شد.


در حالی که بازار تهران کاملا آرام است و نمایندگان اصناف در حال رایزنی با مقام‌های وزارت بازرگانی برای نهایی کردن توافقات خود هستند، رسانه‌های داخلی و خارجی وابسته به جریان فتنه در یک دروغ پردازی آشکار از کشته شدن چند نفر در درگیری های بازار تهران خبر می دهند!

جرس در این مورد نوشت: «جلسه سازمان مالیات و نماینده وزارت بازرگانی هم در هفته پیش به جایی نرسید و اعتصاب همچنان ادامه یافت، اما ورود لباس شخصی ها و درگیر شدنشان با بازاری ها اعتصابات را وارد فاز جدیدی کرد و شنیده شد که یک نفر از اعضای شاخص صنف پارچه فروش ها به ضرب چاقو کشته شده و شخصی دیگر بازداشت شده است».

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی به قلم ویلیام یونگ سعی کرد موضوع خنده‌دار و دروغین کشته شدن یک نفر در تهران را بزرگ نمایی کند. این روزنامه نوشت: «دولت ایران به یکباره روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته را در پی مناقشه هفته گذشته بین محمود احمدی نژاد و بازار تهران تعطیل اعلام کرد. مغازه داران بازار سنتی تهران سه شنبه گذشته در اعتراض به طرح دولت برای افزایش مالیات ها اعتصاب کردند. وب سایت‌های مخالفان دولت ایران گزارش کردند یکی از بازاریان برجسته در صنعت پارچه در حمله شبه نظامیان طرفدار دولت، نیروهای بسیج و ماموران پلیس در روز چهارشنبه در بازار تهران کشته شد. بنابراین گزارش ها یکی از اعضای صنف پارچه فروشان نیز در همان روز پس از آن که درخواست ادامه اعتصاب را در بین مردم مطرح کرد دستگیر شد».

این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که نه تنها کسی در بازار تهران کشته نشده، بلکه اساسا هیچ تجمعی هم در بازار وجود ندارد.

به نظر می رسد دروغ پردازی هایی از این دست صرفا به این دلیل انجام می شود که جریان فتنه به دلیل خوردن کفگیر به ته دیگ تصمیم گرفته پدیده های اجتماعی را هم به هر نحو ممکن سیاسی و امنیتی جلوه دهد و بهانه ای برای ادامه حیات جلبکی خود در رسانه ها پیدا کند.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.