چهارشنبه 14 جولای 10 | 12:04

بی‌بی‌سی: تحريم‌ها در قبال ايران ناكام بوده است

پايگاه اينترنتي بي بي سي در گزارشي به صراحت اذعان كرد كه تحريم‌هاي روزافزون عليه ايران نتوانسته است ديپلماسي فعال و پوياي ايران و روابط خوب اين كشور با بسياري از كشورهاي مختلف جهان را تحت تاثير قرار دهد.


بخش انگليسي پايگاه اينترنتي بي بي سي اخيراً در گزارشي درباره ديپلماسي ايران به صراحت اذعان كرده است كه تحريم هاي روزافزون عليه ايران نتوانسته است ديپلماسي فعال و پوياي ايران و روابط خوب اين كشور با بسياري از كشورهاي مختلف جهان را تحت تاثير قرار دهد.

بي بي سي با يادآوري حضور ايران در اجلاس ها و نشست هاي مهم بين المللي از جمله نشست سران گروه دي- هشت كه اخيراً در نيجريه برگزار شد، مي نويسد: «حضور ايران در نشست هاي منطقه اي و بين المللي حاكي از آن است كه اين كشور به رغم تحريم هايي كه هفته به هفته بر شدت آن افزوده مي شود، از روابط خوبي با بسياري از كشورهاي جهان از جمله كشورهاي در حال توسعه برخوردار است و اين كشورها از حق ايران براي دستيابي به فناوري صلح آميز هسته اي حمايت مي كنند».
در اين گزارش آمده است: «روابط خوب ايران با اين كشورها و نيز حمايت آنها از فعاليت هاي هسته اي ايران، به پشتوانه و عامل تاييدكننده خوبي براي فعاليت هاي هسته اي تهران تبديل شده است».
بي بي سي در ادامه اين گزارش مي نويسد: «كشورهاي در حال توسعه و بسياري از ديگر كشورهايي كه ايران روابط خوبي با آنها برقرار كرده است، نگاهي متفاوت از نگاه واشنگتن و برخي دولت هاي اروپايي به ايستادگي ايران در برابر شوراي امنيت سازمان ملل بر سر موضوع غني سازي اورانيوم و فعاليت هاي هسته اي دارند بسياري از كشورها فعاليت هاي صلح آميز هسته اي را حق ايران مي دانند و مقاومت آن در شوراي امنيت سازمان ملل را مبارزه براي دفاع از حق و حقوق اين كشور مي دانند».
بي بي سي مي افزايد: «روابط ايران با كشورهاي مختلف در نقاط دور و نزديك جهان سندي است كه ثابت مي كند با وجود تحريم هاي روزافزون عليه ايران، بسياري از كشورها نگاهي متفاوت از نگاه تحريم كنندگان نسبت به ايران و حتي فعاليت هاي هسته اي آن دارند».
گفتني است اعتراف بي بي سي در سايت انگليسي زبان اين بنگاه خبري آمده است كه مخاطبان غيرايراني دارد و انكار واقعيات ملموس براي آنها امكان پذير نيست و اين در حالي است كه بي بي سي در بخش فارسي زبان خود كه به عمليات رواني عليه ايران اسلامي و حمايت از سران فتنه اختصاص دارد، اينگونه اخبار را سانسور مي كند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.