یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۳ مرداد ۹۱ | ۱۷:۱۵
با عنوان «فصل نرگس‌زارها»

اتمام نگارش زندگینامه «نصرالله مردانی»

فاطمه بهبودی از اتمام نگارش زندگینامه مرحوم «نصر‌الله مردانی» در کتابی با عنوان «فصل نرگس‌‌زارها» خبر داد و گفت: این اثر برای بازبینی نهایی به خانواده مرحوم مردانی سپرده شد.


فاطمه بهبودی، نویسنده ادبیات بزرگسالان بیان داشت: چندی پیش نگارش زندگینامه مرحوم «نصر‌الله مردانی» یکی از شاعران پیشکسوت و انقلابی کشورمان به اتمام رسید.

وی اضافه کرد: مرحوم «نصرالله مردانی» دارای 5 فرزند است که در این کتاب هر یک از آنها به روایت یک مقطع مهمی از زندگی پدر می‌پردازند یعنی مرحوم مردانی 56 سال عمر کرد که مخاطب پس از مطالعه این روایت‌ها با نوع زندگی و اجداد این شاعر انقلابی آشنا می‌شود.

بهبودی با بیان اینکه رمان «فصل نرگس‌زارها» را برای بازبینی نهایی به خانواده مرحوم «نصرالله مردانی» سپردم، ادامه داد: در این اثر دوران کودکی مرحوم مردانی توسط بردارش «نبی مردانی» روایت شده است.

وی افزود: در این اثر به روایت زندگینامه مرحوم مردانی از بدو تولد تا بعد از وفاتش پرداخته‌ام یعنی روایات پایانی کتاب «فصل نرگس‌زارها» از زبان فرزند کوچک مرحوم مردانی بعد از سال‌های فوت پدر است.

این نویسنده با بیان اینکه کتاب «فصل نرگس‌زارها» دارای حدود 8 روایت از زندگی مرحوم «نصرالله مردانی» است، گفت: به دلیل خاص بودن نحوه فوت مرحوم مردانی، یک فصل از کتاب «فصل نرگس‌زارها» به صورت ویژه به این امر اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: زندگینامه مرحوم «نصرالله مردانی» در کتاب «فصل نرگس‌زارها» در آینده نزدیک از سوی «انجمن قلم ایران» منتشر و روانه بازار کتاب می‌شود.

بر اساس این گزارش، به زودی با نگارش این نویسنده کتابی با عنوان «شب‌بوهای خانه قلهک» با موضوع زندگینامه استاد «حمید سبزواری» شاعر انقلابی و پیشکسوت کشورمان از سوی «انجمن قلم ایران» منتشر می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: