پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۳ مرداد ۹۱ | ۱۷:۴۵
نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی:

صدا‌وسیما به‌جای انعکاس زلزله خنده‌بازار پخش می‌کند

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه انعکاس اخبار زلزله آذربایجان شرقی توسط رسانه ملی گفت: صدا و سیما به جای انعکاس اخبار زلزله خنده بازار پخش می کند.


مسعود پزشکیان نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در نطق امروز خود در صحن علنی مجلس با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی گفت: بنده باید از مردم شریف استان تشکر کنم چرا که حقیقتا همه آنها وارد صحنه شدند و اگر حضور آنها نبود ما به این سادگی نمی توانستیم این مشکلات را برطرف کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در این زلزله 200 روستا تخریب شده است، افزود: این سئوال مطرح می شود که چرا باید با وقوع یک زلزله چنین آسیبی به روستاهای این استان وارد شود.

نماینده تبریز افزود: این مشکلات ناشی از ضعف ساختار مدیریتی در این استان است. هنوز مردم در بعضی از قسمت ها با مشکلاتی روبرو هستند و به این مشکلات کمتر رسیدگی شده است.

وی گفت: متاسفانه مدیریت بحران در منطقه به خوبی لحاظ نشده است.

پزشکیان افزود: بیمارستانی که به تازگی ساخته شده بود در این زلزله کاملا تخریب شد.

وی در ادامه سخنانش به انتقاد از عملکرد صدا و سیما برای انعکاس اخبار زلزله آذربایجان پرداخت و افزود: منتقد عملکرد صدا و سیما برای نحوه پوشش خبری این زلزله هستیم. معتقدیم این رسانه نتوانسته است به نحو مطلوب اخبار را به گوش مردم برساند.

پزشکیان گفت: مردم این استان در بحران به سر می برند اما صدا و سیمای ما خنده بازار را پخش می کند و این عملکرد واقعا جای انتقاد دارد.

نماینده مردم تبریز همچنین با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی پس از وقوع این زلزه تیمی را به این استان اعزام کرد، افزود: بنده تا دیشب در این استان حضور داشتم و همچنین تیمی از سوی مجلس به آذربایجان شرقی می رود و گزارش خود را به هیات رئیسه مجلس تقدیم می کند اما بنده به عنوان یک نماینده باید از موضع گیری مجلس و رئیس آن تشکر کنم که بررسی این زلزله را در دستور کار مجلس قرار دادند.

وی ضمن تشکر از عملکرد دولت برای پیگیری و رفع مشکلات در استان آذربایجان شرقی گفت: دولت تا به الان اقدامات خوبی انجام داده ولی باز ما با ضعف های زیادی روبرو هستیم تا آنجایی که من در جریانم 8 هزار چادر را برای اسکان خانواده های آسیب دیده در اختیار قرار دادند، اما عده ای سود جو تعدادی از این چادرها رابه تبریز بازگرداندند و چادر در مناطق زلزله زده کم آمده است این نشان می دهد که برنامه ریزی ها به خوبی دنبال نمی شود و همانطور که اذعان داشتم ما با ضعف مدیریت روبرو هستیم.

بنابراین گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به انتقاد پزشکیان از عملکرد سازمان صدا و سیما در نحوه پوشش اخبار زلزله آذربایجان شرقی گفت: من از مسئولان این سازمان می خواهم که در این راستا به خوبی وارد صحنه شوند تا مردم این استان نیز این احساس را کنند که همدردی ملی برای این زلزله بوجود آمده و همه ما نگران آنها هستیم.

رئیس مجلس گفت: مسئولان صدا و سیما ‌دقت بیشتری در پخش برنامه‌ها کنند و شرایط آزردگی مردم فراهم نکنند.

  1. رزا بداغی
    ۲۳ مرداد ۱۳۹۱

    اعتراض وبلاگ نویسان به عملکرد صدا وس یما در خصوص زلزله زدگان
    http://www.rozabodaqi.blogfa.com

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: