چهارشنبه 14 جولای 10 | 13:18

رسانه‌های داخلی تحت تاثیر جریان‌سازی رسانه‌ای بی‌بی‌سی

هیچ کشوری اجازه نمی دهد که یک خبرگزاری بیاید با زیر پا گذاشتن اصول اولیه خبررسانی اخبار ضد و نقیض و دروغ و یا بزرگ نمایی شده را مخابره کند


مدیر کانون گفتمان قرآن معتقد است برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه های داخلی تحت تاثیر همان جریان سازی رسانه‌ای بی بی سی قرار می گیرند اما برخی از روی عناد و دشمنی همان خط را ادامه می‌دهند که این دو باید از هم تفکیک کرده و نسبت به روشن کردن گروه اول و برخورد با گروه دوم اقدام شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی زارع، مدیر کانون گفتمان قرآن و کارشناس فضای مجازی، در گفت وگو با خبرنگار «طلبه‌بلاگ» درباره سیاست‌های سایت بی بی سی گفت: کشورهایی چون انگلیس که در طول تاریخ کشورهای دیگر را تحت سلطه خود قرار داده و آنها را چپاول می‌کردند با تغییر نظام جهانی بالطبع راهکاری بروز را برای تحت سلطه قرار دادن و در نتیجه چپاول دیگر ملتها در سرلوجه کار خود قرار دادن و سایت بی بی سی فارسی نیز در همین راستا و در جهت همین اهداف شوم راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: اینگونه رسانه‌ها معمولا با دروغ پراکنی و بزرگ جلوه دادن مشکلات و … سعی در مایوس نمودن ملتها و در نتیجه سلب اعتماد عمومی دارند.

وی با بیان اینکه به نظر میرسد این رسانه خوراک دهنده رسانه‌های خرد است، افزود: لازم است تا گروه های ایجاد گردد تا مطالبی که از طریق این رسانه منتشر می‌شود را مورد نقد و بررسی موشکافانه قرار داده و اطلاع رسانی عمومی و آگاهی بخشی کنند.

وی درباره ادعای بی بی سی مبنی بر اطلاع رسانی آزاد که از سوی این رسانه مطرح می شود گفت: بی بی سی فارسی هم اگر بگوید که من دارم دروغ پراکنی می کنم که کسی به حرفهایش گوش نمی کند و البته این رسانه با زرنگی خاصی در لابه لای خبرهایش اهداف خود را دنبال می کند چرا که می‌شود با یک توضیح مختصر هم خبر مثبتی را منفی جلوه داد و یا خبر سازی کرد و پخش نمود که نمونه های بسیار زیادی از آنها رو در همین خبرگزاری مشاهده نموده اید.

وی تأکید کرد: لازم است جلساتی با حضور کارشناسان تشکیل شود تا به یک راهکار درستی برسیم. به نظر می رسد با نقد و بررسی مطالبی که در این شبکه ها پخش می‌شود و نشان دادن نکات دروغ و پنهان اینگونه خبرها می توان چهره واقعی این نوع خبرگزاریها را به مردم نشان داد و از واقعیتها دفاع کرد.

زارع در تشریح علت یکسانی برخی خبرها و پوشش رسانه ای مطبوعات و رسانه های داخلی با سایت بی بی سی گفت: یکسانی تیترها به هیچ وجه قابل توجیه نیست اما نمی توان گفت که نیت همه یکسان است برخی از خبرگزاری ها و رسانه های داخلی تحت تاثیر همان جریان سازی رسانه ای بی بی سی قرار میگیرند اما برخی از روی عناد و دشمنی همان خط را ادامه میدهند که این دو باید از هم تفکیک کرده و نسبت به روشن کردن گروه اول و برخورد با گروه دوم اقدام شود.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری اجازه نمی دهد که یک خبرگزاری بیاید با زیر پا گذاشتن اصول اولیه خبررسانی اخبار ضد و نقیض و دروغ و یا بزرگ نمایی شده را مخابره کند بر عدم اجازه‌ی مسئولان به فعالیت‌های بی بی سی در ایران صحه گذاشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.