چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۱ | ۱۰:۳۹
فرمانده سپاه اصفهان:

«اقتصاد مقاومتی»، زهدگرایانه نیست

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در باره «اقتصاد مقاومتی» گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد زهدگرایانه نیست.


سردار «غلامرضا سلیمانی»،فرمانده سپاه اصفهان، دیروز در شورای عالی بسیج استان اصفهان اظهار داشت: برخی، اقتصاد مقاومتی را به مباحث زهدگرایانه و رفتن در لاک دفاعی تعبیر می‌کنند که کار اشتباهی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مبتکرانه است که با بهره گیری از کلیه امکانات، فرصت‌ها، زمینه‌ها و منابع در مسیر تولید کم هزینه، تقویت کمی و کیفی تولیدات ملی، حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال مولد پایدار در مسیر خودکفایی و استقلال کشور گام برمی دارد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) افزود: این اقتصاد در بستر یک روحیه انقلابی شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان اصفهان گفت: اصفهان می‌تواند به عنوان الگویی پویا برای سایر استان‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، مردمی کردن را از ضروریات اقتصاد مقاومتی می‌دانند، افزود: باید با هوشمندی هرچه بیشتر، مردم را در صحنه حاضر کرد.

سلیمانی با اشاره به تولید و صادرات بیش از هفت میلیون بشکه نفت در رژیم طاغوت، افزود: این در حالی بود که جمعیت ایران ۳۰ میلیون نفر بود ولی امروز با جمعیت بالغ بر ۷۵ میلیون نفر، صادرات نفت ما بسیار کم است.

وی کاهش وابستگی به نفت را از دیگر ضروریات اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید در مسیر ارتقای کمی و کیفی تولیدات غیر نفتی داخل تلاش کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) افزود: اقتصاد بزرگ ایران اسلامی آنچنان تاثیرگذار است که با تحریم‌های یکجانبه نمی‌توان آن را به زانو درآورد.

وی همچنین به گرانی‌های جهانی اشاره کرد و اضافه کرد: برخی از گرانی‌ها در داخل ناشی از مسائل جهانی است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک با شکست توطئه‌های اقتصادی دشمن شاهد پویایی و شکوفایی اقتصادی کشور خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بسیج آمادگی دارد در کلیه عرصه‌های اقتصادی حضور فعال داشته باشد و هیچ محدودیتی برای حضور بسیج در این عرصه‌ها وجود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: